پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

۹۵ هزار دانش‌آموز کلاس اولی فردا به مدرسه می‌روند

danesheroz1 شهریور ۳۰, ۱۳۹۲ ۰
۹۵ هزار دانش‌آموز کلاس اولی فردا به مدرسه می‌روند

دانش روز: مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: امسال حدود ۹۵ هزار دانش‌آموز کلاس اولی با برگزاری جشن شکوفه‌ها وارد مدرسه می‌شوند که تراکم دانش‌آموزان در کلاس درس ۳۰ نفر است

به گزارش دانش روز، فعلی یزدیخواه درخصوص آغاز سال تحصیلی جدید و برگزاری جشن شکوفه‌ها اظهار داشت: امسال حدود ۹۵ هزار دانش‌آموز کلاس اولی با برگزاری جشن شکوفه‌ها در روز ۳۱ شهریور وارد مدارس می‌شوند.
وی افزود: روز دوشنبه اول مهر یک میلیون و ۸۰ هزار دانش‌آموز تهرانی در مقطع دبستان و متوسطه در ۵ هزار واحد آموزشی دولتی و غیردولتی تحصیل خود را آغاز می‌کنند.
مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به اینکه در تهران ۳۹ هزار و ۵۰۰ کلاس داریم،‌ ادامه داد: ۸ هزار کلاس درس مربوط به مدارس غیردولتی و ۳۱ هزار و ۵۰۰ کلاس درس مربوط به مدارس دولتی است.
یزدیخواه درخصوص تراکم دانش‌آموزان در کلاس‌های درس عنوان کرد: در شهر تهران تراکم دانش‌آموزان در کلاس درس ۳۰ نفر است همچنین نیروی انسانی مورد نیاز برای تدریس در پایه‌های مختلف تحصیلی تامین شده است که بخشی از دوره‌های ضمن خدمت خود را در طول تابستان و بقیه را در ۳ ماه نخست سال تحصیلی طی می‌کنند.
به گزارش پانا، جشن شکوفه‌ها فردا با حضور سرپرست وزارت آموزش و پرورش در مدرسه شاهد دخترانه حضرت فاطمه زهرا در اسلامشهر برگزار می‌شود و به این ترتیب دانش‌آموزان کلاس اولی نخستین روز حضور خود در مدرسه را تجربه می‌کنند.

منبع:پانا

شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۷:۴۹
کد خبر : 61424
بازدیدها: 149

پاسخی بگذارید »