پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

۹۰ درصد خانواده‌های ایرانی دچار کمبود کلسیم هستند

danesheroz دی ۳, ۱۳۹۱ ۰

سرپرست دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: طبق آخرین بررسی که توسط انیستیتو تحقیقات کشور انجام شده نشان می‌دهد که ۹۰ درصد خانوارهای ایرانی دچار کمبود کلسیم هستند. دکتر زهرا عبداللهی اظهار داشت: این میزان کمبود به این معنی است که مردم منابع غذایی که تأمین کننده کلسیم هستند و مهمترین آنها شیر و [&hellip

سرپرست دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: طبق آخرین بررسی که توسط انیستیتو تحقیقات کشور انجام شده نشان می‌دهد که ۹۰ درصد خانوارهای ایرانی دچار کمبود کلسیم هستند.
دکتر زهرا عبداللهی اظهار داشت: این میزان کمبود به این معنی است که مردم منابع غذایی که تأمین کننده کلسیم هستند و مهمترین آنها شیر و مواد لبنی است را به اندازه کافی مصرف نمی‌کنند.
وی افزود: مطالعات بیو شیمیایی که در کشور انجام شد نیز کمبود ویتامین د را نشان می‌دهد که درصد قابل توجهی از مردم دچار کمبود ویتامین “د” هستند و این ویتامین خودش برای جذب کلسیم لازم است یعنی وقتی کسی کمبود ویتامین د دارد به طبع آن دچار کمبود کلسیم خواهد داشت.
این متخصص تغذیه، بحث آموزش و فرهنگ سازی مردم را یکی از راه‌های موثر برای جبران کمبود ویتامین “د” و کلسیم عنوان کرد و گفت: مردم باید منابع غذایی حاوی کلسیم را در برنامه غذایی خود بیشتر داشته باشند زیرا بر اساس عادت و رفتار مصرف در کشور کم است.
وی ادامه داد: شیر غنی شده با کلسیم و ویتامین “د” اگر در بازار باشد می‌تواند بخشی از نیاز بدن را به این مواد مغذی تأمین کند که در این رابطه بحث غنی سازی محصولات غذایی با کلسیم و ویتامین “د” را در دستور کار قرار داده‌ایم.
عبداللهی همچنین یادآور شد: توزیع شیر غنی شده با ویتامین “د” در مدارس یک اتفاق خوبی است که اگر این اتفاق رخ دهد شیوع کمبود کلسیم در گروه‌های سنی مختلف پایین می‌آید.

منبع : مهر

یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۱ - ۱۴:۳۳
کد خبر : 1662
بازدیدها: 299

پاسخی بگذارید »