سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

۹ دی قله بصیرت، اسلام خواهی و ایمان به ولایت بود

danesheroz1 دی ۹, ۱۳۹۲ ۰
۹ دی قله بصیرت، اسلام خواهی و ایمان به ولایت بود

دانش روز: وزیر آموزش و پرورش دولت دهم گفت: ۹ دی من در میدان انقلاب در میان افراد حاضر در راهپیمایی بودم و به جرات می توانم بگویم که در این راهپیمایی عظمت حرکت یک ملت ،ملتی که به اسلام و ولایت می اندیشد را با تمام وجود حس کردم

به گزارش دانش روز، حمیدرضا حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش دولت دهم در خصوص ارزش و اهمیت حماسه مردمی ۹ دی اظهار داشت: بنده در روز ۹ دی در میدان انقلاب در میان افراد حاضر در راهپیمایی بودم و به جرات می توانم بگویم که در این راهپیمایی عظمت حرکت ملتی که به اسلام و ولایت می اندیشد را با تمام وجود حس کردم.

وی افزود: ۹ دی قله بصیرت ،اسلام خواهی و ایمان به ولایت بود.هیچ شائبه ای در تفکر کسانی که آمده بودند وجود نداشت و مردم  یکپارچه به پا خواستند و به میدان آمدند و از این سه جایگاه دفاع کردند.

حاجی بابایی ادامه داد: علت این حضور حماسه ساز به نظر من عملیات دشمن علیه سه ضلع مثلث اسلام ، ولایت و مردم بود. آنها در واقع کینه های بدر و حنین و خیبر را برسر ولایت، اسلام و مردم خالی کردند.مردم در این روز باز هم از این آرمان ها دفاع کردند. ۹ دی تجلی صداقت مردم به رهبری و شهیدان بود.

حاجی بابایی در پاسخ به سوالی در خصوص فضای حاکم بر مجلس در آن روز ها اظهار داشت: اکثریت مسئولین و نمایندگان مجلس موضع گیری متناسب و روشنی در آن روزها داشتند ؛ عده ای کم قدرت و عده ای پر قدرت ظاهر شدند. نکته اصلی این است که مجلس هم مانند سایر مردم در آن زمان حضور گسترده و وسیعی داشت. در آن روز همه به میدان آمدند الا تعداد اندکی که نتوانستند خودشان را با مردم و رهبری همراه کنند.

وی همچنین گفت: فتنه‌گران در واقع ظلم بزرگی در حق نظام و خون شهیدان کردند و اگر نبود حرکت عظیم مردم و رهنمودهای رهبری معلوم نبود چه بر سر انقلاب می آمد؛ ظلمی که فتنه گران علیه مردم انجام دادند باید جبران شود و جبران این امر هم با توجه به نگاه هایی است که مدنظر رهبری است و راهکار هم همان سخنان ایشان است و تفسیر های مختلف دیگر که بعضا شنیده می شود مورد قبول نیست و برای ما سخنان رهبری نصب العین و فصل الخطاب است.

منبع: دانا

دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۲ - ۱۶:۰۱
کد خبر : 83720
بازدیدها: 315

پاسخی بگذارید »