چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مدير عامل كانون پرورشي فكري كودكان و نوجوانان:

۸۹۰ مرکز فرهنگی – هنری کانون در سراسر کشور فعال هستند

danesheroz1 دی ۲۴, ۱۳۹۲ ۰
۸۹۰ مرکز فرهنگی – هنری کانون در سراسر کشور فعال هستند

دانش روز: مدیر عامل کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان ۸۹۰ مرکز فرهنگی- هنری ثابت و سیارکانون در سراسر کشور خبرداد

به گزارش دانش روز، علیرضا حاجیان زاده در نشست صمیمی کارشناسان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با وزیر آموزش و پرورش گفت: کانون نزدیک به پنجاه سال پیش و با هدف نشر کتاب و ترویج کتابخوانی تشکیل شده بود که به تدریج وارد عرصه فرهنگی هنری و تربیتی اثر گذار نیز شد.

 وی افزود: امروز غیر از کتابخانه سیار، مراکز نمایشی سیار نیز داریم و حدود۲۰۰ مرکز آموزش زبان فعال هستند.

 * کانون پرورشی ۶۰۰ هزار عضو دارد

 حاجیان زاده با اشاره به عضویت ۶۰۰ هزار نفر کودک و نوجوان از وجود ۷ هزار نفر مربی و کارمند در مراکز کانون ها خبر داد.

 وی افزود: کانون در عرصه‌ی ملی و جهانی یک نهاد بی بدیل است و از ویژگی های کانون خوش نامی و مورداعتماد بودن آن برای خانوده ها است. 

 وی با اشاره به کسب جایزه و دیپلم افتخار دانش آموز گیلان غربی در مسابقات کائو ژاپن اظهار کرد: بسیاری از هنرمندان معروف و بنام از خروجی های کانون می باشند.

 حاجیان زاده با تاکید بر فرمایشات و مطالبات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) که در خصوص کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فرموده‌اند و خصوصا در چند سخنرانی اخیر به شکل کاربردی و راهبردی اشاره کرده‌اند از جمله آن توجه به پیوست های فرهنگی و پوشش تمامی دانش آموزان است، اظهار کرد: با نگاهی همه جانبه به دنبال بازنگری و تحول در فعالیت‌ها و برنامه‌های کانون هستیم.

 وی گفت: برای دستیابی به تحول در فعالیت های کانون، شرایط برای جذب هنرمندان متعهد، آموزش و توانمندسازی پرسنل و مربیان، توجه به تولید فاخر و پالایش مفاهیم زندگی غربی و توجه به زبان فارسی و توجه ویژه به معیشت کارکنان مورد توجه می باشد.

 براساس این گزارش، بعد از گزارش حاجیان زاده، کارشناسان نیز به اظهار نظر پرداختندکه اهم نکات ایشان به شرح زیر است:

   تعامل و ارتباطی که کانون می تواند با آموزش و پرورش داشته باشد معرفی فیلم های تولیدی برای نمایش در مدارس است که می تواند موجب اندیشه ورزی شوند.

 – تقاضایی که مورد انتظار است، تامین ‌و تکمیل نیروی انسانی در ستاد واستان، فراهم نمودن امکانات برای توانمندسازی نیروی انسانی و …. می باشد.

 – نماینده مربیان، مهمترین سوال این است که جایگاه کارکنان کانون کجاست؟ و تابستان و زمستان بدون وقفه کار می‌کنیم ! ولی پایین ترین جایگاه از نظر حقوقی در مقایسه با دیگر ارگان ها از جمله آموزش و پرورش داریم.

   مهمترین سوال این است که آیا کانون زبان با سابقه ۹۰ ساله آیا نهادی دولتی است یا خصوصی؟

 – یکی از مشکلات کانون پرورش در بخش بین الملل عدم صدور به موقع مجوز نمایشگاه های بین المللی از سوی وزارت آموزش و پرورش است که معمولا منجر به عدم حضور و موجب آسیب دیدن وجهه و اعتبار بین المللی کانون است.

سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۲ - ۰۸:۲۹
کد خبر : 87456
بازدیدها: 376

پاسخی بگذارید »