پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصی دانش روز:

۸ شهریور روز مبارزه با تروریسم،شهادت رجایی و باهنر

danesheroz1 شهریور ۸, ۱۳۹۲ ۰
۸ شهریور روز مبارزه با تروریسم،شهادت رجایی و باهنر

دانش روز: ۸ شهریور در تقویم ایران سالروز مبارزه با تروریسم و انفجار دفتر نخست وزیری به دست منافقین و شهادت مظلومانه شهیدان رجایی و باهنر در سال ۱۳۶۰ می باشد

به گزارش دانش روز، مقام معظم رهبری فرمدوند: شهیدان رجایی و مرحوم آقای باهنر، حقیقتاً دو نمونه برجسته از یاران انقلاب و امام بودند. وقتی که اسم شهید رجایی و شهید باهنر می‌آید، مردم در ذهنشان نیست که فقط از دو شهید تجلیل می‌کنیم، می‌فهمند که یک جریان فکری و عملی و انقلابی است که مورد تجلیل قرار می‌گیرد.

شخصیت‌ های تاریخ‌ ساز، چه در زمان حیات و چه پس از مرگ، همواره زنده‌اند و بی‌ تردید الگو و سرمشق برای دیگران به شمار می‌روند. دو تن از چهره‌ های مؤثر و همیشه زنده انقلاب اسلامی، شهیدان محمدعلی رجایی و محمد جواد باهنرند که در لحظه‌های بحرانی مملکت و در مسیر تلاش برای اجرای عدالت، با جنایت شقی‌ترین شقی‌ها و خون‌خوارترین منافقین تاریخ، شهید شدند.

به فاصله دو ماه پس از فاجعه هفتم تیر، ‌دومین توطئه خونین ایادی استکبار این‌گونه رقم خورد که در ساعت سه بعد از ظهر هشتم شهریور و در هنگام جلسه رییس جمهور و نخست‌وزیر، دفتر نخست‌وزیری را در خیابان پاستور منفجر کردند.

امام امت به مناسبت شهادت این عزیزان، پیامی صادر فرمودند که در بخشی از آن چنین آمده است: در عین حالی که مصایب اینها مشکل است برای ما، لیکن کشور ما و ملت ما با تمام قدرت ایستاده‌اند تا همچون شهدایی تقدیم کنند

روحشان شاد یادشان گرامی

جمعه ۸ شهریور ۱۳۹۲ - ۰۹:۳۳
کد خبر : 55435
بازدیدها: 368

پاسخی بگذارید »