دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

۷۰۰۰ عکس علمای مکتب تشیع بر روی سایت فرهیختگان

danesheroz1 تیر ۲۶, ۱۳۹۲ ۰
۷۰۰۰ عکس علمای مکتب تشیع بر روی سایت فرهیختگان

دانش روز: مدیر سایت فرهیختگان تمدن شیعه گفت: با اضافه شدن بخش رسانه در سایت، ۵۰۰ قطعه فیلم، ۸۰۰ فایل صوتی و ۷۰۰۰ قطعه عکس مربوط به علما بر روی سایت قرار داده شده است.

به گزارش دانش روز، داود مهرابی رزوه، مدیر سایت فرهیختگان تمدن شیعه ضمن بیان این خبر، آغاز فعالیت این سایت را سال ۱۳۸۷ هجری دانست و گفت: این سایت جهت تحقیق علاقه مندان در مورد زندگی و عوالم شخصی علما تأسیس و اطلاعات ارزشمندی در آن بارگزاری شده است.

وی در مورد هدف از تأسیس این سایت گفت: هدف از راه اندازی سایت فرهیختگان تمدن شیعه، آشنایی مردم با زندگی علما و بزرگان مکتب تشیع است که با بذل جان و مال خود مذهب تشیع را زنده نگاه داشته و بر عزت آن افزوده اند.

وی به بخش های گنجانده شده در سایت اشاره کرد و گفت: بخش های مختلفی در این سایت وجود دارد که مهمترین آنها بخش رسانه است؛ در این بخش نمایش حدود ۵۰۰ قطعه فیلم، ۸۰۰ فایل صوتی و ۷۰۰۰ قطعه عکس از علما وجود دارد.

مهرابی ادامه داد: در بخش زندگینامه، اطلاعات فردی هر عالم، بصورت تفکیک شده اشاره شده است و در بخش حکایات، که بسیار جالب و عبرت آموز است، حکایاتی از زندگی علما بصورت موضوعی دسته بندی شده است. بخش نصایح را بردارنده سخنان و پندهای راهگشای علما برای خوانندگان است و در بخش تألیفات، دسته بندی موضوعی و الفبایی آثار علما قرار گرفته است.

مدیر گروه سایت فرهیختگان تمدن شیعه در مورد دوبخش دیگر سایت گفت: در قسمت فعالیت ها، به فعالیتهای مختلف سیاسی، اجتماعی و … علما  اشاره شده است و در بخش علوم، به تبحر علما در علوم مختلف و تألیفات آنها اشاره شده است. در بخش مکانهای جغرافیایی به اطلاعات مختلف درباره محل تولد، وفات، تدریس و محل دفن علما اشاره شده و این بخش دارای قابلیت جستجو در مکانهای مختلف است.

مهرابی در مورد قسمت تاریخ سایت گفت: در این بخش نام علما با توجه به زمان زندگی آنها دسته بندی شده و در یک بازه زمانی مشخص قابل جستجو است.  اما بخش دیگر سایت از منظر بزرگان است که در آن، نظرات دیگر علما درباره علمای دیگر ثبت شده است.

مدیر گروه سایت فرهیختگان تمدن شیعه در پایان با اشاره به بخش عالمان شهید گفت: زندگینامه عالمان شهید در این قسمت گنجانده شده است.

سایت فرهیختگان تمدن شیعه با آدرس http://nbo.ir قابل دسترس است و علاقه مندان می توانند برای تحقیق در مورد زندگینامه علمای مکتب تشیع به این سایت مراجعه کنند.

منبع:مهر

چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ۱۲:۰۱
کد خبر : 38778
بازدیدها: 267

پاسخی بگذارید »