دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصي دانش روز:

۷ اصل طلایی در برنامه ریزی

danesheroz1 دی ۲۱, ۱۳۹۲ ۰
۷ اصل طلایی در برنامه ریزی

دانش روز: برنامه ریزی صحیح یعنی استفاده از لحظه لحظه ی زندگی!

 به گزارش دانش روز، هیچ هدفی هر چند به ظاهر بزرگ و دست نیافتنی باشد وجود ندارد که با برنامه ریزی صحیح قابل حصول نباشد !

 مهم ترین اصول برنامه ریزی که به نام هفت اصل طلایی معروف است عبارت اند از :

 ۱-برنامه ریزی باید به حد کافی انعطاف پذیر باشد. یعنی در آن یکسری ساعات آزاد باشد که به دروس اختصاص داده نشود تا در صورت پیشامد های غیر منتظره بتوان به جبران ساعات از دست رفته پرداخت و عقب ماندگی های بوجود آمده را در آن ساعات جبران کرد !

 ۲-برنامه ریزی باید فردی وبر اساس خصوصیت های ویژه و نقاط قوت و ضعف هر فرد باشد . عین حال باید توجه داشت عمل برنامه ریزی انفرادی هنگامی که فرد با دوستانی همراه شود که عادات تحصیلی یکسان دارند یا هدف مشترکی را تعقیب میکنند ساده تر است !

 ۳-در برنامه ریزی دروسی که پشت سر هم قرار می گیرند از نظر موضوع تفاوت بیشتری باید داشته باشند ! و دروس مشابه پشت سر هم خوانده نشود !

 ۴-افزودن بر ساعات درسی و پیشرفت به صورت پله پله صورت گیرد نه به صورت حرکت موشکی یا سطح شیبدار !

 ۵-عقب گرد گاهی اوقات اجتناب ناپذیر است و آن هنگامی است که به اندازه کافی روی پله پایین تر نمانده اید ! یادتان باشد عقب گرد یک اتفاق طبیعی است نه یک فاجعه !

 ۶-در عمل به برنامه ریزی هر وقت احساس خستگی کردید بیاد این جمله بیافتید ” نسیمی نیرو بخش از پی هر خستگی می وزد ! پس به پیش !

۷- هیچ کس آنقدر وقت ندارد که تنها از بهترین لحظات استفاده کند ! واقعیت این است که هسته مرکزی هر موفقیتی را نظم تشکیل می دهد

 

 

مجتبی طاهری کارشناس ارشد مدیریت

ferdosi1sch.blogfa.com

شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۲ - ۱۸:۵۲
کد خبر : 87048
بازدیدها: 403

پاسخی بگذارید »