سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصي دانش روز:

۵۰۰۰۰ جلد کتابچه پیشگیری از ایدز بین دانش آموزان البرز توزیع شد

danesheroz1 آذر ۲۵, ۱۳۹۲ ۰
۵۰۰۰۰ جلد کتابچه پیشگیری از ایدز بین دانش آموزان البرز توزیع شد

دانش روز: یکی از اقدامات موثر وزارت آموزش و پرورش گنجاندن آموزش‌ های پیشگیری از بیماری‌ های واگیردار و غیر واگیردار مثل اچ‌آی‌وی ( ایدز ) در کتاب‌ های درسی دانش‌ آموزان است

به گزارش دانش روز،  کتاب علوم زیستی و بهداشت اول دبیرستانی‌ ها با بحث مهارت‌ های زندگی و راه‌ های پیشگیری از بیماری ها نمونه این اقدام ارزشمند است. چرا که نهادینه کردن موضوع مقابله با بیماریها و توجه به اینکه پیشگیری همواره بهتر از درمان است در بین دانش آموزان جامعه ما را در آینده سالم و با نشاط خواهد کرد.

P1040981

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کل استان البرز درباره این مهم در گفتگو با خبرنگار دانش روز گفت: در راستای طرح وزارت آموزش و پرورش ۵۰۰۰۰ جلد کتابچه پیشگیری از ایدز بین دانش آموزان دوره دوم متوسطه توزیع شد.

13920918000031_PhotoL_V

فرشید علیزاده افزود: آموزش دانش آموزان توسط مدرسین آموزش دیده از جمله مراقبین سلامت، مشاوران، دبیر زیست شناسی بصورت جلسات ۲ ساعته در مدارس یکی دیگر از اقدامات آموزش و پرورش استان البرز در این زمینه بوده است.

n00170285-b

وی اظهار داشت: در رابطه با موضوع ایدز نمایشگاه هایی در مدارس استان بصورت دانش آموز محور و فعالیت های انجام شده توسط آنها برپا شد.

علیزاده گفت: جلسات متعدد آموزشی ویژه فرهنگیان با همکاری معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پژشکی استان البرز در راستای این مهم برگزار شد و در مدارس پیش آزمون و پس آزمون در مدارس با هدف ارزیابی از نتایج آموزش های ارائه شده صورت گرفت.

علیزاده هدف از برنامه های استراتژیک پیشگیری از ایدز در مدارس استان البرز را آگاه سازی دانش آموزان در راستای پیشگیری و کنترل این بیماری در سطح جامعه عنوان کرد.

 

دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۲ - ۰۰:۳۱
کد خبر : 80416
بازدیدها: 573

پاسخی بگذارید »