جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رییس سازمان ثبت احوال کشور اعلام کرد:

۵۰ میلیون و ۵۰۰ هزار واجد شرایط رای دادن در ۲۴ خرداد/وجود یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر رای اولی

28 danesheroz خرداد ۱۶, ۱۳۹۲ ۰
۵۰ میلیون و ۵۰۰ هزار واجد شرایط رای دادن در ۲۴ خرداد/وجود یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر رای اولی

دانش روز : رییس سازمان ثبت احوال کشور با اعلام اینکه یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر رای اولی در انتخابات ۲۴ خرداد وجود دارد، اظهار کرد: تعداد واجدان شرایط رای دادن در انتخابات ۲۴ خرداد در کشور ۵۰ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر است

به گزارش دانش روز ، محمد ناظمی اردکانی درحاشیه  بازدید از اداره ثبت احوال بردسکن، گفت: ادارات ثبت احوال در کل کشور آمادگی دارند که در هفته منتهی به روز انتخابات نسبت به تعویض و یا صدور شناسنامه و کارت ملی  که به لحاظ شکل ظاهری مشکل دارد، اقدام کنند.

رییس سازمان ثبت احوال کشور تأکید کرد: دراین دوره از انتخابات، اسناد هویتی افراد رای دهنده اعتبار سنجی می شود و برای رای دادن افراد مکلف هستند که کارت ملی را به همراه داشته باشند.

ناظمی اردکانی خاطرنشان کرد: شماره ملی افراد در پایگاه جمعیتی کشور کنترل می شود تا از تکرار رای دادن جلوگیری شود.

رییس سازمان ثبت احوال کشور  گفت: دراین دوره از انتخابات سعی شده است تا علاوه بر هویت مدارکی رای دهندگان با ثبت شماره ملی افراد در پایگاه جمعیتی کشور، تعداد رای دهندگان ،جنسیت  و سایر مشخصات رأی دهندگان در مناطق مختلف کشور مشخص و اعلام شود.

ناظمی اردکانی گفت: کسانی که نخستین بار  می خواهند رای دهند،  باید شناسنامه عکس دار و کارت ملی داشته باشند؛ آنها می توانند برای دریافت مدارک خود در طول این هفته اقدام کنند.

وی افزود: برای همه مجریان انتخابات اعم از استانداران ، فرمانداران و بخشداران کارت ملی هوشمند صادر شده است تا بتوانند کلیه اسناد و دستورالعمل ها را در فضای مجازی با امنیت ، اطمینان و اعتماد اجرا کنند.

ناظمی گفت: بیش از دو میلیون شناسنامه مکانیزه در کشور صادر شده است؛ طرح شناسنامه مکانیزه نیز  به صورت آزمایشی در استان قم اجرا شده است.

رییس سازمان ثبت احوال کشور گفت: اجرای این طرح تا شهریور  ادامه دارد و سازمان ثبت احوال آمادگی دارد این طرح را در سراسر کشور اجرایی کند اما به علت مشکل اعتباری  این طرح با تاخیر اجرا خواهد شد.

وی گفت: صدور شناسنامه مکانیزه فقط از طریق پایگاه جمعیتی کشور امکان پذیر است و کارمندان ثبت احوال نمی توانند شخصا اقدام به صدور آن کنند.

 

منبع : پانا

پنجشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۲ - ۲۱:۲۴
کد خبر : 24293
بازدیدها: 213

پاسخی بگذارید »