یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

۵۰ درصد صنایع آلاینده استان البرز به صنایع پاک تبدیل شده‌اند

28 danesheroz اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۲ ۰
۵۰ درصد صنایع آلاینده استان البرز به صنایع پاک تبدیل شده‌اند

معاون امور عمرانی استانداری البرز از تبدیل ۵۰ درصد صنایع آلاینده استان البرز به صنایع پاک خبر داد

به گزارش  دانش روز ، کاوه حدادپور ظهر امروز کارگروه کاهش آلودگی هوای کرج اظهار داشت: خرید ۱۴۰ دستگاه اتوبوس جدید در سال ۹۱، افزایش ۱۵۰ درصدی خرید اتوبوس جدید، تجهیز ۱۰ هزار و ۶۲۷ دستگاه تاکسی به سیستم گاز سوز که حدود ۹۳درصد تاکسی‌های کرج را شامل می‌شود، نوسازی دو هزار و ۵۱ دستگاه تاکسی، تصویب مسیر BRT از میدان شهید سلطانی تا فلکه پنجم فردیس، ایجاد دو پارک سوار در مناطق پرتردد شهر و … از جمله اقدامات مهم صورت گرفته در سال ۹۱ در حوزه حمل و نقل شهری بوده است.

وی افزود: تبدیل جایگاه های تک منظوره به دو منظوره سوخت بنزین و گاز و افزایش ۱۲جایگاه‌ها در این زمینه، زیرساخت‌های لازم جهت تحویل و توزیع سوخت یورو چهار و پنج که در صورت تحویل سوخت توسط پالایشگاه‌ها توزیع خواهد شد، از دیگر اقدامات صورت گرفته در این حوزه به شمار می‌رود.

این مسئول با اشاره به اینکه ۱۶ درصد از حمل و نقل عمومی توسط سازمان اتوبوسرانی انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی BRT این سهم به ۲۰درصد افزایش می‌یابد.

وی ادامه داد: در این راستا سهم تاکسیرانی از حمل و نقل عمومی نیز ۲۵درصد است که با برنامه‌ریزی‌های مناسب می‌تواند سهم بیشتری از حمل و نقل عمومی را به خود اختصاص دهد.

حدادپور همچنین در ارتباط با مراکز معاینه فنی خودرو های سبک و سنگین در استان البرز نیز گفت: در مجموع ۲۰ مرکز معاینه فنی سبک و سنگین در استان البرز وجود دارد که در سال ۱۳۹۱ در مجموع ۱۲۱ هزار و ۴۰۵خودرو سبک و ۲۳ هزار و ۱۸۴ خودرو سنگین در سطح استان توسط مراکز معاینه فنی بررسی شده‌اند.

چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۲۲:۰۵
کد خبر : 17736
بازدیدها: 121

پاسخی بگذارید »