پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

شاپرك هشدار داد

۴ هشدار به دارندگان پایانه‌های فروشگاهی، دستگاه‌های کارت‌خوان

danesheroz دی ۱۳, ۱۳۹۱ ۰

بنابر اعلام شرکت شبکه الکترونیک پرداخت کارتی «شاپرک»، نماینده‌ای از طرف این شرکت به دارندگان دستگاه‌های کارت‌خوان مراجعه نمی‌کند و واحدهای صنفی تنها با شرکتی که برای نصب دستگاه طرف قرارداد بوده‌اند، مرتبط باشند

روابط عمومی شرکت شبکه پرداخت الکترونیکی کارت «شاپرک» اعلام کرد: در پی انتشار برخی شایعات درباره انجام اقدامات کلاهبردارانه توسط افراد سودجو و به منظور ارتقای سطح ایمنی و حفاظت پذیرندگان پایانه‌های فروشگاهی در مقابل مخاطرات احتمالی ناشی از سوء استفاده از نام شاپرک، نکات زیر برای اطلاع دارندگان پایانه‌های فروشگاهی بیان می‌شود.

بنا براین اطلاعیه رعایت نکات ذیل موجب خواهد شد تا با مشکلات کمتری روبرو شده از میزان سوء استفاده‌های احتمالی در این زمینه کاسته شود:

۱- شرکت شاپرک هیچ نماینده یا کارشناسی برای تعویض، قطع یا جمع آوری دستگاه های پایانه فروش به واحدهای صنفی و دارندگان نمی فرستد چرا که اساسا شاپرک ارتباطی با دارندگان واحدهای صنفی ندارد.

۲- تنها نمایندگان شرکت‌های تأمین کننده خدمات پرداخت که این دستگاه را در اختیار صاحب فروشگاه قرار داده اند، مجاز به بازدید و در صورت نیاز تنظیم و رفع عیب این دستگاه ها هستند.

۳- نمایندگان شرکت‌های تأمین کننده علاوه بر ارائه کارت شناسایی موظفند برگه معرفی نامه شرکت تأمین کننده خدمات پرداخت را نیز پیش از هرگونه دسترسی و استفاده از دستگاه کارت خوان ارائه کنند.

۴- برای رفع اشکالات دستگاه کارت خوان نیازی به استفاده از کارت، شماره کارت، رمز اول و دوم کارت و نظایر آن نیست و دارنده دستگاه از ارائه هر گونه اطلاعات مالی و بانکی خود اجتناب کنند.

بر اساس این اطلاعیه برای رفع مشکلات ناشی از سیستم‌های مرکزی، از جمله عدم واریز وجوه به حساب دارنده دستگاه، نیازی به اطلاعاتی غیر از آنچه بر روی رسید موفق صادر شده توسط دستگاه کارت‌خوان درج می‌شود، نبوده و از ارائه اطلاعات اضافی خودداری شود.

چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۱ - ۰۵:۵۰
کد خبر : 2459
بازدیدها: 288

پاسخی بگذارید »