دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مرکزآمارایران اعلام کرد:

۴هزارمیلیاردتومان هزینه مردم درنوروز۱۳۹۱

danesheroz فروردین ۱۶, ۱۳۹۲ ۰
۴هزارمیلیاردتومان هزینه مردم درنوروز۱۳۹۱

براساس گزارش مرکز آمارایران خانوارهای ایرانی در فروردین ۱۳۹۱حدود چهار هزار میلیارد تومان صرف پرداخت هزینه‌های مسافرت های نوروزی خودکردند

در گزارش مرکزآمارایران ، تحت عنوان “نتایج آمارگیری از گردشگران ملی بهار ۱۳۹۱” آمده است که: در بهار سال قبل خانوارهای ایرانی که به سفر رفتند در مجموع ۳۹ هزار و ۸۰۷ میلیارد و ۸۹۴ میلیون ریال صرف هزینه‌های سفر خود کردند.

بنابه این گزارش ،از کل هزینه‌های فوق شش هزار ۶۱ میلیارد و ۶۷۰ میلیون ریال مربوط به هزینه سفرهای بدون اقامت شبانه و ۳۳ هزار و ۷۴۶ میلیارد و ۲۲۴ میلیون ریال نیز مربوط به هزینه سفرهای با اقامت شبانه بوده است.

دراین گزارش تصریح شده است :از کل هزینه سفرهای داخلی خانوارهای ایرانی در بهار ۱۳۹۱ بیشترین سهم به ترتیب مربوط به هزینه‌های حمل و نقل (۲۴ درصد)، خوراکی و دخانی (۲۰ درصد) و درمانی (۱۸ درصد) بوده است. در واقع حدود ۶۲ درصد از کل هزینه‌های مربوط به سفرهای داخلی خانوارهای ایرانی مربوط به این سه بخش می‌شود.

همچنین هزینه‌های خرید کالا و لوازم (۱۲ درصد)، خرید سوغاتی (۱۱ درصد)، اقامت (۷ درصد)، سایر هزینه‌های سفر (۳ درصد)، تور و گشت (سه درصد) و فرهنگی، تفریحی و ورزشی (دو درصد) رده‌های بعدی قرار گرفتند.

از سوی دیگر در بهار ۱۳۹۱ آن دسته از خانوارهای ایرانی که به سفر خارجی رفتند نیز در مجموع ۱۲ هزار و ۵۷۹ میلیارد و ۳۲۲ میلیون ریال خرج سفر خود کردند.

از کل هزینه سفرهای خارجی خانوارهای ایرانی در بهار ۱۳۹۱ بیشترین سهم به ترتیب مربوط به هزینه‌های تور و گشت (۵۳ درصد)، خرید سوغاتی (۱۸ درصد) و درمانی (شش درصد) بوده است. در واقع حدود ۷۷ درصد از کل هزینه‌های مربوط به سفرهای خارجی خانوارهای ایرانی مربوط به این سه بخش می‌شود.

همچنین هزینه‌های سایر هزینه‌ها (شش درصد)، حمل و نقل (پنج درصد)، خرید کالا و لوازم (سه درصد)، ویزا و عوارض خروج از کشور (۳ درصد)، اقامت (سه درصد)، خوراکی و دخانی (دو درصد) و فرهنگی، تفریحی و ورزشی (یک درصد) رده‌های بعدی قرار گرفتند.

با توجه به این‌که عمده سفرهای انجام شده در فصل بهار مربوط به سفرهای نوروزی و تعطیلات آغاز سال می‌شود می‌توان این‌طور نتیجه گرفت که مجموع هزینه‌های فوق که بالغ بر ۵۲ هزار میلیارد ریال می‌شود مربوط به هزینه سفرهای نوروزی خانوارهای ایرانی است. باید در سال جاری با توجه به افزایش قیمت‌ها در حوزه‌های مختلف خانوارهای ایرانی چه مبلغی را صرف هزینه سفرهای داخلی و خارجی خود می‌کنند.

جمعه ۱۶ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۴:۱۴
کد خبر : 10828
بازدیدها: 235

پاسخی بگذارید »