پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دوش صلواتی در خیابان

danesheroz1 تیر ۲۸, ۱۳۹۲ ۰
دوش صلواتی در خیابان

دانش روز: در پی گرمای شدید هوا همزمان با ماه مبارک رمضان، در خیابان های بغداد، پایتخت عراق، دوش های صلواتی برای شستن سر و صورت و خنک شدن مردم، نصب و راه اندازی شده است

 به گزارش دانش روز، «این ایده جالب و مفیدی است. حتی اگر لباس های ما خیس بشود، به علت گرمای هوا، فوری خشک می شود.» البته این دوش های صلواتی، مختص تابستان رمضانی امسال نیست و در تابستان های گذشته هم در خیابان های بغداد چنین ابتکاری دیده می شد.

   دوش های صلواتی در خیابان های بغداد که مردم آنها را “دش الأجر والثواب” (دوش اجر و ثواب) توصیف می کنند، به عنوان نوعی فعالیت های خیریه به شمار می رود.

مالکان مغازه ها و خانه های نزدیک خیابان های اصلی با استفاده از شیلنگ، آب را به کنار خیابان منتقل می کنند تا به وسیله دوش های حمام، امکان شستن سر و صورت را برای شهروندان فراهم کنند.

گرمای هوا در عراق که در برخی شهرها از جمله بغداد، به ۵۰ درجه می رسد، سبب شد تا دولت، روز پنجشنبه را تعطیل عمومی اعلام کند.

در بسیاری از شهرهای عراق نیز ساعت های زیادی در شبانه روز، جریان برق شهری، قطع می شود.

ابوحیدر، از مالکان مغازه های منطقه السنک بغداد، در این باره می گوید: اگر نیاز ما در اختراع باشد، چه چیزی مهم تر از وسیله ای برای اینکه گرمای این تابستان داغ را کم کند.

قاسم، جوان دیگری است که زیر دوش رفته و می گوید: این ایده جالب و مفیدی است. در حالی که زیر گرمای آفتاب راه می رویم، نیازمند این دوش آب هستیم تا سر و بدن خود را خنک کنیم. حتی اگر لباس های ما خیس بشود، به علت گرما، فوری خشک می شود.

احمد الزیدی، یکی دیگر از شهروندان عراقی هم گفت: کسانی که این دوش ها را راه اندازی می کنند، برای اجر و ثواب در ماه رمضان این کار را صورت داده اند. کسی در مقابل این کار، پولی نمی گیرد و افراد پس از شستن سروصورت خود می گویند: خداوند پدر و مادرت را بیامرزد یا سوره فاتحه را می خوانند.

البته این دوش های صلواتی، مختص تابستان رمضانی امسال نیست و در تابستان های گذشته هم در خیابان های بغداد چنین ابتکاری دیده می شد.
دوش صلواتی در خیابان

دوش صلواتی در خیابان

دوش صلواتی در خیابان

دوش صلواتی در خیابان

دوش صلواتی در خیابان

 

دوش صلواتی در خیابان

 

 

منبع:شبکه خبر

جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ۱۶:۵۱
کد خبر : 39526
بازدیدها: 349

پاسخی بگذارید »