پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

۳۷ درصد دختران ادامه تحصیل را به ازدواج ترجیح می‌دهند

28 danesheroz اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۲ ۰

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های راهبردی وزارت ورزش و جوانان گفت: بر اساس نتایج پژوهش انجام شده در وزارت جوانان، دلیل ۳۷.۴ درصد دختران مجرد برای ازدواج نکردن ادامه تحصیل است و در شرایط فعلی ادامه تحصیل را به ازدواج ترجیح می‌دهند

محمدتقی حسن زاده گفت : بر اساس  نتایج پژوهش‌های انجام شده در وزارت ورزش و جوانان که بر روی ۸۰۰ نفر از جوانان تهرانی در رده سنی ۱۸ تا ۴۰ سال انجام شد نشان داد که بیش از ۳۵ درصد از جوانانی که در سن ازدواج قرار دارند ازدواج و تشکیل زندگی را امری ضروری می‌دانند اما در شرایط کنونی امکانات تشکیل زندگی را ندارند.

وی ادامه داد: از جامعه آماری پژوهش انجام شده ۲۹ درصد دختران و ۳۱.۲ درصد پسران موافق ضروری بودن ازدواج و تشکیل زندگی بودند اما همین جوانان موافق نظر داده‌اند که در حال حاضر شرایط برای ازدواج و تشکیل خانواده آنها فراهم نیست و همین مسئله موجب بالا رفتن سن ازدواج در میان جوانان می‌شود.

حسن زاده تصریح کرد: ۲۸،۸ درصد ازدواج را مرحله تکامل زن و مرد ، ۱۵،۳ درصد ازدواج را رسیدن زن و مرد و آغاز زندگی مشترک، ۱۲،۶ درصد ازدواج را نوعی استقلال و تنها ۶.۲ درصد ازدواج را قبول مسئولیت و تعهد برای زندگی عنوان کرده‌اند.

وی افزود: همچنین از ۸۰۰ جوان تهرانی ،سن مطلوب ازدواج  از نظر دختران ۲۴ سال و از نظر پسران ۲۹ سال است.

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های راهبردی وزارت ورزش خاطرنشان کرد: ۳۷،۴ درصد دختران ادامه تحصیل و ۳۲،۴ درصد پسران مشکلات اقتصادی را دلیلی برای ازدواج نکردن عنوان کرده‌اند.

حسن زاده تصریح کرد: بیشترین دلیل دختران مجرد برای ازدواج نکردن ادامه تحصیل و در پسران مشکلات اقتصادی و کمبود درآمد است.

وی ادامه داد: در شرایطی که فضاها و امکانات مناسب برای شناسایی جوانان از یکدیگر وجود ندارد و دختران و پسران ما نمی‌توانند افراد هم شأن و هم کفو خود را پیدا کنند و از طرف دیگر مشکلات اقتصادی و نداشتن توانایی مالی برای تشکیل زندگی مشترک باعث شده است تا دختران ادامه تحصیل را به ازدواج ترجیح دهند.

چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۳:۱۸
کد خبر : 17572
بازدیدها: 125

پاسخی بگذارید »