سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

۳ و نیم میلیون دانش آموز تحت پوشش طرح ملی نور

danesheroz1 تیر ۳۱, ۱۳۹۲ ۰
۳ و نیم میلیون دانش آموز تحت پوشش طرح ملی نور

دانش روز: معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به طرح نور به عنوان یکی از برجسته ترین طرح های اجرایی شورای توسعه از پوشش ۳ و نیم میلیون دانش آموز در طرح نور خبر داد

به گزارش دانش روز، حسین هژبری در نشست بررسی دستاوردهای منشور توسعه فرهنگی قرآنی ، جایگاه آموزش عمومی در توسعه فرهنگ قرآنی را با ارزش خواند و اظهار کرد: دوازده میلیون و ۳۰۰ هزار دانش آموز با ترکیب حدود یک میلیون پیش دبستانی ، تعداد چشمگیری از افراد کم سواد و با سواد به عنوان آموزش عمومی قرآن کریم در این گروه قرار دارند.

وی ادامه داد : شورای توسعه قرآنی تا کنون ۳۷ جلسه با حضور تمامی اعضاء برگزار نموده و ۹۵ مصوبه داشته است که یکی از این مصوبات اجرای طرح نور می باشد .

معاون پرورشی  و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به شرکت ۳ و نیم میلیون دانش آموز در طرح نور افزود : از این تعداد ۲ میلیون نفر در آزمون شرکت و گواهی پایان دوره اخذ کرده اند.

وی ادامه داد : در برخی استان ها از بین صد هزار دانش آموز ، حدود صد و ده حافظ قرآن وجود دارد که این افزایش تعداد حافظان قرآنی در کشور به واسطه تاثیر شورای توسعه قرآنی است.

هژبری در پایان به ۸ هدف پیش بینی شده برای آموزش عمومی قرآن که در کمیسیون به تصویب رسیده است ، اشاره کرد و گفت : این اهداف شامل ؛ خواندن ، درک قرآن ، تدبر در قرآن ، حفظ آیات ، انس با قرآن ، توانایی استفاده از آیات در گفت و گوهای محاوره ، شناخت حداقلی یا اجمالی تاریخ قرآن و تمسک به قرآن می باشند.

منبع:وزارت آموزش و پرورش

دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۲ - ۲۱:۲۱
کد خبر : 41232
بازدیدها: 226

پاسخی بگذارید »