دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

۲۸ مهرماه، برگزار ی مراسم نمادین هفته پیوند اولیا و مربیان

danesheroz1 مهر ۲۷, ۱۳۹۲ ۰
۲۸ مهرماه، برگزار ی مراسم نمادین هفته پیوند اولیا و مربیان

دانش روز: معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس غیر دولتی ،توسعه مشارکت های مردمی و خانواده آموزش وپرورش از برگزار ی مراسم نمادین هفته پیوند اولیا و مربیان در روز یکشنبه ۲۸ مهرماه با میزبانی اداره کل آموزش وپرورش شهرستان های تهران خبرداد

به گزارش دانش روز، فرشته حشمتیان  پیش از ظهر امروز در آستانه برگزاری  هفته انجمن  اولیا و مربیان (۲۴ تا ۳۰ مهرماه ) در نشست خبری با اصحاب رسانه در سالن  جلسات ساختمان  علاقمندان  با اشاره به فعالیت ۱۹۵ مرکز راهنمایی ومشاوره در سطح کشور گفت : خدمات رسانی به خانواده ها با حضور  بیش از ۷۰۰ مشاور خانواده در سطح کشور انجام می شود .

 

وی افزود : مراجعه به مراکز راهنمایی و مشاوره در راستای انجام وظایف تربیتی در شان خانواده  تراز جمهوری اسلامی ایران صورت می گیرد .

 

حشمتیان با اشاره به وظایف آموزشی ، پرورشی و رفاهی مالی انجمن های اولیا ومربیان اظهار کرد : مشارکت مالی اولیا، مشارکت ارزشمندیست که باید داوطلبانه و از روی اختیار انجام شود، به عبارت دیگر انجمن های اولیا و مربیان مدارس باید با فعال کردن دو محور آموزشی و پرورشی ، رغبت مشارکت مالی در والدین برای انجام امور آموزشی و پرورشی را ایجاد کنند.

 

وی با تاکید بر ایجاد اتاق فکر اولیا در مدارس تصریح کرد: توسعه انجمن ها در راستای کیفیت بخشی ، حضور گسترده اولیا برای ورود به متن خانواده و اقدامات  تحولی دیگر مانند ؛ تشکیل انجمن اولیا و مربیان کلاسی از جمله موضوعاتی است که باید مورد عنایت ویژه قرار  گیرد .

 

رئیس سازمان  مدارس غیر دولتی  ،توسعه مشارکت های مردمی و خانواده آموزش وپرورش ادامه داد : در مثلث ؛ خانواده ، مدرسه و اجتماع ،رسانه نقش اساسی در برقراری تعامل و ارتباط موثر خانواده و مدرسه برعهده دارد و از این باب ، خدمات اصحاب رسانه ستودنی است.

 

وی با اشاره به دنبال شدن برنامه های تحولی وزارت آموزش وپرورش مبتنی بر سند تحول به عنوان نقشه راه گفت : نقش اولیا در توجه به کیفیت بخشی یک ضرورت است که برای انجام آن باید فضای گفتگو بین  خانواده و مدرسه در سرلوحه کار قرار گیرد.

 

حشمتیان با تاکید بر اعتقاد، اخلاق و احکام به عنوان  سه راس  مثلث تربیتی بیان کرد: تربیت با تقویت اعتقاد و باور های دینی فرزندان در دو نهاد خانواده و مدرسه صورت می گیرد، به  عبارت دیگر با تقویت پایه های اعتقادی ،اخلاق حسنه واجرای احکام اسلامی  در خانه و مدرسه ،قوام بخشی و پایداری خانواده تضمین خواهد شد.

 

وی مدت زمان فعالیت انجمن های اولیا ومربیان  در مدارس را  در طول سال تحصیلی عنوان کرد و گفت: در سال گذشته ، نود و شش هزار و ۳۹۹ انجمن فعال با ۷۷۰ هزار عضو در کشور به فعالیت مشغول بود.  

 

معاون وزارت آموزش وپرورش، جامعه سالم را جامعه ای دانست که دارای خانواده های سالم و بانشاط باشدو اضافه کرد: طی دو سال  اخیر، انتخابات انجمن های اولیا ومربیان در نیمه اول مهرماه انجام می گیرد تا در هفته پیوند با هم اندیشی و نشست اولیا برای تصمیم گیری وتصمیم سازی با در نظرگرفتن سیاست؛ سرعت، دقت و پیگیری در تنظیم برنامه ها دستیابی به اهداف  محقق شود .

 

وی با اشاره به کم رنگ بودن حضور پدران  در کلاس های آموزش خانواده گفت : با انجام طرح آموزش خانواده در ادارات به دنبال ایجاد شرایطی برای حضور پدران در  آموزش های خانواده هستیم .

 

براساس گفته حشمتیان، هردوره آموزش خانواده  شامل ۵ تا ۷ جلسه در طول سال می شود.

شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۲ - ۰۸:۰۷
کد خبر : 68075
بازدیدها: 451

پاسخی بگذارید »