یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصی دانش روز:

۲۶ مرداد، سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی

danesheroz1 مرداد ۲۶, ۱۳۹۲ ۰
۲۶ مرداد، سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی

دانش روز: روز ۲۶ مرداد سال ۱۳۶۹، میهن اسلامی شاهد حضور آزادگان سرافرازی بود که پس از سال ها اسارت در زندان ها و اسارتگاههای مخوف رژیم بعث عراق، قدم به خاک پاک میهن اسلامی خود گذاشتند

 

به گزارش دانش روز،  در این میان ستاد رسیدگی به امور آزادگان که در ۲۲ مرداد ۶۹ تشکیل شده بود و به تبادل انبوه اسرا پرداخت. این ستاد با مساعدت و همراهی دیگر دستگاه ها، تبادل حدود چهل هزار آزاده را با همین تعداد اسیر عراقی انجام داد.

آزادگان، با ایمان راسخ خود در برابر همه فشارهای جسمی و روحی دشمنان ایستادند و روابط اجتماعی جامعه کوچک اردوگاهی خود را بر پایه اخلاق حسنه بنا نهادند و از شکنجه های مزدوران بعث هراسی به خود راه ندادند. آزادگان، صبورتر از سنگ صبور و راضی ترین کسان به قضای الهی بودند. اینان سینه هایی فراخ تر از اقیانوس داشتند که از همه جا و همه کس بریده و به خدا پیوسته بودند، آزاده نامیده شدند چون از قید نفس و نفسیات رهایی یافته بودند.

و امروز یادآور بازگشت غرور آفرین مردان و زنان آزاده ای است که پس از تحمل سال ها شکنجه و دوری از عزیزان خویش، به وطن بازگشتند و به انتظار میلیون ها ایرانی پایان دادند. در این روز، شکیبایی مادران، پدران، همسران و فرزندان این آزاد مردان به بار نشست و سال های نگرانی و شوق دیدار به پایان رسید و وعده الهی تحقق یافت: «و بشر الصابرین».

نه تنها استقامت آزادگان در اردوگاه های دژخیمانه رژیم بعث، بلکه صبر و پایداری خانواده های این عزیزان ستودنی است. عرصه پر برکت دفاع مقدس، صحنه حضور مردان و زنان با ایمانی بود که با پیروی از تعالیم عالیه اسلام و تحت رهبری حکیمانه حضرت امام خمینی (ره) توانستند حماسه ای به یادماندنی و جاودان از خود به بادگار بگذارند. اینان اگر چه در بازگشت از اسارت، مقتدا و امام خویش را ندیدند، اما با نایب بر حق وی میعادی همیشگی بستند و بر عهد خویش با خون شهیدان پایبند ماندند. آزادگان دلاور و سرافراز با الهام از مکتب انسان ساز اسلام و سیره ائمه اطهار و با درس گرفتن از زندگی انقلابی و حماسه ساز حضرت زینب (س) که اسوه صبر و پایداری بود، توانستند دوران دشوار اسارت را پشت سر نهند و شکوه مقاومت و سرافرازی را بر صحیفه درخشان ایران اسلامی ثبت کنند. بی شک سال ها محرومیت این سرو قامتان تاریخ باعث شد که آنان امروز بیش از هر فرد دیگری در مسیر سبز موفقیت گام بردارند و الگو، اسوه و افتخار میهن خویش باشند.

واما یک خاطره جالب در این زمینه من مدیر ثبت خبردانش روز(گلاویژاصحابی) موقع بازگشت آزادگان یک ساله بودم امروز بایادآوری این خاطره از زبان مادرم ایشان بیان کردند که آن زمان که یک ساله بودی حین بازگشت آزادگان (در قصر شیرین ان دلاوران داخل اتوبوس بودن و ازدیدن بچه ها شوق داشتن و توام که اون زمون یک ساله بودی بادیدنت شوق داشتن که ازشیشه اتوبوس برات دست تکون میدادن با خنده تو من تورو از شیشه اتوبوس به یکی از این شیرمردان دادم و اونها هم از دیدن تو و سلامتی و نشاط بچه های ایران اشک شوق می ریختن و اینک من مدیرثبت اخبار سایت دانش روز در آستانه ۲۵ سالگی و در سالروز بازگشت آزادگان بسیار به خود می بالم که در ایران سرافرازی زندگی می کنم که شیرمردانش برای دفاع از جان و ناموس مردم ایران  تن به اسارت دادند و از زنذگی خویش برای ملت ایران گذشتند.

مدیر ثبت اخبار دانش روز:گلاویژاصحابی

شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۶
کد خبر : 51166
بازدیدها: 708

پاسخی بگذارید »