سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

۲۴ بهمن، برگزاری مرحله نخست المپیاد علمی دانش‌آموزان

danesheroz بهمن ۱۷, ۱۳۹۱ ۰

معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان گفت: مرحله نخست المپیاد علمی دانش آموزی در فاصله زمانی ۲۴ تا ۲۷ بهمن ماه با شرکت ۱۵۴ هزار داوطلب برگزار و نتایج آزمون تا قبل از پایان سال ۹۱ اعلام می شود

به نقل از پانا؛ مهری سویزی در پاسخ به این سوال که آزمون مرحله نخست المپیاد علمی دانش آموزی در چه زمانی برگزار می شود؟ اظهار کرد: مرحله نخست این آزمون دانش آموزی در فاصله زمانی ۲۴ تا ۲۷ بهمن ماه با شرکت ۱۵۴ هزار داوطلب برگزار می شود.
وی در پاسخ به این پرسش که نتایج مرحله نخست این آزمون چه زمانی اعلام خواهد شد؟ گفت: تصمیم داریم نتایج را زودتر اعلام کنیم تا دانش آموزان پذیرفته شده در مرحله اول، بتوانند از تعطیلات نوروز جهت آماده شدن برای مرحله دوم المپیاد علمی استفاده کنند.
رییس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان با بیان اینکه سال گذشته ۵ هزار و ۸۰۰ نفر در مرحله اول پذیرفته شدند، افزود: امسال نیز تقریبا همین تعداد پذیرفته شده در مرحله اول خواهیم داشت که البته احتمال دارد بیشتر از این تعداد باشد.
سویزی اضافه کرد: تعداد پذیرفته شدگانی که برای این المپیادها تعریف می شود، یک برآورد علمی است و باید به گونه ای باشد که یک گپ منطقی بین آخرین نفر پذیرفته شده و اولین نفر از پذیرفته نشدگان وجود داشته باشد.
معاون وزیر آموزش و پرورش همچنین در پاسخ به این سوال که طراحی سوالات آزمون به چه صورت شکل می گیرد؟ خاطرنشان کرد: سوالات آزمون المپیاد علمی دانش آموزی توسط کمیته های علمی استعدادهای درخشان طراحی و انجام شده و در حال حاضر در حفاظت کامل و قرنطینه است.

سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۵:۱۳
کد خبر : 5877
بازدیدها: 232

پاسخی بگذارید »