چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

معاون آموزش و پرورش استان البرز:

۲۳۴ مدرسه مجری طرح جابربن حیان هستند

danesheroz اردیبهشت ۹, ۱۳۹۲ ۰
۲۳۴ مدرسه مجری طرح جابربن حیان هستند

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان البرز گفت: برای اجرای طرح جابربن حیان ۲۳۴ مدرسه مجری این طرح شدند

به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، سیده زهره حسینی ظهر امروز در سومین جشنواره و نمایشگاه استانی طرح جابربن حیان اظهار داشت: تحقیقات گروهی و کسب دانش بیشتر توسط دانش‌آموزان از مهم‌ترین اهداف برگزاری این طرح است.

وی با اشاره به این که ۲ هزار و ۴۳ معلم در این طرح دانش‌آموزان را همراهی کردند افزود: در این جشنواره آثار و پروژه‌های دانش‌آموزان دوره ابتدایی با یک رقابت سالم و هیجان انگیز در قالب نمایشگاه‌های علمی عرضه و داوری می‌شود.

*برگزاری این نمایشگاه‌ها در سطوح آموزشگاهی، منطقه‌ای استانی و کشوری

حسینی ادامه داد: جشنواره جابر یک رقابت سالم و هیجان انگیز علمی بین دانش‌آموزان ابتدایی است که یک ارتباط دوسویه بین معلم و دانش‌آموزان برقرار می‌کند.

وی با اشاره به این که در این جشنواره ما به دنبال کشف و اختراع نیستیم خاطرنشان کرد: هدف اصلی از این جشنواره شرکت دانش‌آموزان در پروژه‌های علمی است.

حسینی گفت: این طرح برای سومین سال متوالی است که در سطح کشور برگزار می‌شود که ۳۷ درصد مدارس استان البرز در این طرح شرکت کردند.

وی اظهار داشت: در مرحله آموزشگاهی این طرح ۱۵ هزار دانش‌آموز ابتدایی استان در قالب دوهزار و ۵۹۴ پروژه در این طرح شرکت کردند که از این تعداد ۱۱۰ پروژه از ۳۰۸ دانش آموز به مرحله استانی راه یافت.

دوشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۷:۴۶
کد خبر : 13643
بازدیدها: 505

پاسخی بگذارید »