یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

برای اولین بار:

۲۲ اسفند، گرامیداشت روز شهدا در استان البرز

danesheroz1 اسفند ۱۹, ۱۳۹۲ ۰
۲۲ اسفند، گرامیداشت روز شهدا در استان البرز

دانش روز: روز بزرگداشت شهدا در استان البرز برای اولین بار برگزار خواهد شد

به گزارش دانش روز، برای اولین بار در استان البرز ، روز ۲۲ اسفند به عنوان روز بزرگداشت شهدا تعیین گردیده است و از امروز برنامه های آن در سطح شهر شروع خواهد شد.

 

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در نشست رسانه ای خود با خبرنگاران با اعلام این خبر افزود : ماه اسفند به خصوص در استان البرز ، با نام شهدا عجین شده است  ، بدین ترتیب که ۴۶ شهید در استان البرز در روز۲۲ اسفند به شهادت رسیده اند و روز تولد ۹ شهید استان نیز در روز ۲۲ اسفند بوده است.

 

داود مدیر فلاح ادامه داد: ادای احترام به شهدا ، تاریخ و زمان خاصی ندارد بلکه زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا علاوه بر نشر آثار خوب معنوی ، اثرات مادی و دنیوی خوبی نیز برای مردم جامعه در پی دارد.

 

وی با بیان اینکه برنامه های متنوعی در این روز از سوی کمیته برگزاری اولین بزرگداشت شهدا در استان البرز تعیین گردیده است اظهار داشت : امیدواریم بتوانیم در راه اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت و زنده نگه داشتن یاد فرزندان غیور ملت قدمی اساسی برداریم.

تجلیل و دیدار از خانواده شهدا توسط ارگانها و دستگاه های اجرایی استان البرز ، تقدیر و تجلیل از ۲۲ نخبه علمی و ۲۵۰ ورزشکار از خانواده های شاهد ، مزین نمودن تمامی خیابانها و معابر با عکس و نام شهدا ، برگزاری مسابقات ورزشی و فرهنگی  ، غبار روبی و گلباران مزار شهدا توسط مسئولین و کمیته هوانوردی با پاراگلایدر ، برگزاری مسابقات دو همگانی در دبیرستانهای دخترانه و پسرانه ، ترویج و سخنرانی ائمه جماعات در خصوص فرهنگ ایثار و منش شهدا و رونمایی از تندیس سرداران شهید در استان البرز از عمده برنامه های این روز است که انجام خواهد شد.

منبع: تیتر۱

دوشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۳:۲۹
کد خبر : 97658
بازدیدها: 282

پاسخی بگذارید »