پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

۲۰ درصد مدارس کشور دو شیفت هستند/ تا ۵ سال آینده تمام مدارس یک نوبته می شود

danesheroz2 اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۲ ۰

معاون پشتیبانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از ضرورت افزایش تعداد مدارس با توجه به وجود مدارس دو نوبته در کشور خبر داد و گفت: تا ۵ سال آینده تمامی مدارس کشور تک نوبته می شود

به گزارش گروه اجتماعی دانش روز، سیدباقر مسلمی  گفت: در حال حاضر ۲۰ درصد مدارس در سطح کشور دو نوبته هستد که این موضوع به هیچ عنوان با عدالت آموزشی همخوانی ندارد و ساخت مدارس باید تا جایی ادامه پیدا کند که دیگر هیچ مدرسه ای به صورت دو نوبته نباشد.

IMG10541065

وی افزود: البته تا پنج سال گذشته تعداد مدارس دو نوبته به بیش از ۴۰ درصد می رسید که با همت دولت و خیرین در حال حاضر تنها ۲۰ درصد مدارس دو نوبته هستند.

مسلمی درباره اینکه چند سال طول می کشد که تمام مدارس کشور تک نوبته شود، گفت: اگر روند کنونی ادامه داشته باشد و خیرین حضوری گسترده در عرصه مدرسه سازی داشته باشند، تا ۵ سال آینده تمام مدارس کشور تک نوبته خواهد شد.

معاون پشتیبانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور درباره ضرورت نوسازی مدارس قدیمی توضیح داد: بسیاری از مدارس کشور قدیمی هستند که باید پس از پایان عمر مفید خود تخریب و بازسازی شود. در حال حاضر مدارس بسیاری در سطح کشور به ویژه در تهران وجود دارد که نیازمند تخریب و بازسازی است که امیدواریم در این حوزه نیز خیرین مدرسه ساز حضوری گسترده داشته باشند.

وی درباره تعداد ساخت مدارس جدید در سطح کشور گفت: پروژه های بسیاری در دست اجراست و در صورت تخصیص کامل اعتبارات دولتی و عمل خیرین به تعهدات خود، پیش بینی می شود که تا سال آینده بیش از ۴ هزار مدرسه به آموزش و پرورش تحویل داده شود.

منبع: خبرگزاری مهر

یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۱:۳۳
کد خبر : 18484
بازدیدها: 234

پاسخی بگذارید »