دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی:

۲ میلیارد دلار به نام برجام، به کام یانکی ها!/برخی آقایان بد عهدی های آمریکا را نقض برجام نمی دانند

danesh اردیبهشت ۳, ۱۳۹۵ ۰
۲ میلیارد دلار به نام برجام، به کام یانکی ها!/برخی آقایان بد عهدی های آمریکا را نقض برجام نمی دانند

حکم مصادره ۲ میلیارد دلار از سرمایه های ایران درست در شرایطی شکل گرفت که آمریکا موظف بود تحریم زدایی کند یعنی مرحله دوم برجام را به اجرا بگذارد و اموال ایران را آزاد کند

به گزارش اختصاصی دانش روز همزمان با ملاقات وزیر خارجه کشورمان با جان کری، دیوان عالی آمریکا پرداخت حدود ۲ میلیارد دلار به خانواده‌ های قربانیان بمب‌ گذاری سال ۱۹۸۳ از محل دارایی‌ های مصادره شده ایران را تایید کرد.

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در خصوص صدور حکم بلوکه شدن ۲ میلیارد دلار از اموال ایران توسط دادگاه امریکا به خبرنگار ما گفت: سالهاست که آمریکایی ها برای غارت اموال ایرانی در آمریکا نقشه می کشند، یکی از راه های آن که بنده در کتاب آخرم تحت عنوان لبخند و شمشیر در رابطه با ایران و آمریکا پیش بینی کرده ام همین راه قضایی، حقوقی و دادگاهی است که هر اتفاقی که در خاورمیانه افتاده است، این مهم را به ایران ربط داده و ان را متهم کرده و  سعی دارند اموال ایران را در ازای آن غارت کنند.

دکتر حشمت الله فلاحت پیشه افزود: حکم مصادره ۲ میلیارد دلار از سرمایه های ایران درست در شرایطی شکل گرفت که آمریکا موظف بود تحریم زدایی کند یعنی مرحله دوم برجام را به اجرا بگذارد و اموال ایران را آزاد کند و ما مشاهده می کنیم برای اموال ایران اینگونه نقشه کشیده می شود.

وی اظهار داشت: این کار نقص صریح برجام است، چرا که اموال ایران در آمریکا جزیی از توافق برجام بوده که باید به ایران بازگردانده شود و دوما خلاف حسن نیتی است که در اجرای برجام باید صورت بگیرد و بنده منتقد برخی از مسئولان کشور هستم که این مهم را نقض برجام نمی دانند.

فلاحت پیشه تصریح کرد: بنده این موضوع را نقض صریح برجام می دانم و اعتقاد من بر این است که امریکایی ها در آینده این کار را با چند هدف دنبال می کنند: هدف نخست آنها غارت اموال ایران بوده و هدف دوم آنها این است که نگذارند در دوران پسابرجام چیزی عاید اقتصاد ایران شود و اقتصاد ایران در تحریم و پسا تحریم نجات پیدا کند.

این تحلیل گر مسائل سیاسی ادامه داد: هدف سوم آمریکایی ها این است که به عبارتی ایران را محدود کرده و رفتارهای آن را تحت نظر قرار دهند و مانع شکل گیری سیاست های کلی جمهوری اسلامی ایران در منطقه شوند و برای این موضوع از اموالی که به اسارت آمریکا درآمده است استفاده کنند.

دکتر حشمت الله فلاحت پیشه افزود: اعتقاد بنده بر این است که جمهوری اسلامی ایران باید اقدامات فوری و عاجل در این رابطه صورت دهد و مقابله به مثل کند. به هر حال بخشی از اموالی که آمریکا در ایران وجود دارد و یا حتی سفارت آمریکا در ایران برای این موضوع باید احکام حقوقی صادر شود و ایرانی ها بتوانند در ازای جنایت هایی که آمریکا روا داشته اند در حمایت از تروریستها و صدام برای بکار بردن سلاح های شیمیایی و … پرونده تشکیل دهند و حق ملت ایران را از آمریکا بگیرند.

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در خاتمه خاطر نشان داشت: واقعا اگر تاریخ را مورد بررسی قرار دهیم این آمریکایی ها هستند که بیشترین ظلم را به ایران کردند نه ایرانی ها نسبت به آمریکا و صحبت ها نشان می دهد که جان کری نیز بی اطلاع از این موضع نیست و موضع گیری وی چیزی بود که عملا نکته ای از دل آن بر نمی آمد هر چند که کنگره آمریکا و جمهوری خواهان بانیان اصلی این موضوع بودند و هم چنین دیوان عالی که جریان محافظ کار ضد مذاکره پشت قضیه بود اما معتقدم کلیت دولت آمریکا در قالب یک راهبرد هماهنگ از سیاست غارت اموال ایرانی تبعیت می کند.

گفتگو: گلاویژ اصحابی

جمعه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۷
کد خبر : 161410
بازدیدها: 584

پاسخی بگذارید »