یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

۲ تا۲۴ دیماه زمان برگزاری امتحانات نهایی دانش آموزان

danesheroz آذر ۲۶, ۱۳۹۱ ۰

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش وپرورش از برگزاری امتحانات نهایی از ۲ تا ۲۴ دی ماه ۹۱ خبرداد. رییس مرکز آزمون آموزش و پرورش از طراحی سوالات امتحانات نهایی دی ماه از بانک سوال برای نخستین بار خبر داد و گفت: سوالات تمامی امتحانات نهایی خرداد سال ۹۲ نیز از بانک سوال طراحی خواهد شد. [&hellip

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش وپرورش از برگزاری امتحانات نهایی از ۲ تا ۲۴ دی ماه ۹۱ خبرداد.
رییس مرکز آزمون آموزش و پرورش از طراحی سوالات امتحانات نهایی دی ماه از بانک سوال برای نخستین بار خبر داد و گفت: سوالات تمامی امتحانات نهایی خرداد سال ۹۲ نیز از بانک سوال طراحی خواهد شد.
به گزارش بیست؛ عبدالامیر عرفی گفت: امسال برای نخستین بار در امتحانات دی ماه سوالات شش عنوان درس از بانک سوالات طراحی خواهد شد و با برنامه‌ریزی که مرکز سنجش آموزش و پرورش انجام داده، امتحانات پایانی خردادماه ۹۲ سوالات همه امتحانات نهایی از بانک سوالات طراحی می‌شود.
وی افزود: طبق زمانبندی مرکز آزمون، همه امتحانات نهایی در کشور از دوم دی ماه آغاز و تا ۲۴ دی ادامه خواهد داشت و در سراسر کشور ساعات آغاز امتحانات نهایی ۸:۳۰ صبح اعلام شده است.
عرفی ادامه داد: امتحانات نهایی حوزه‌های خارج از کشور نیز از دوم دی ماه آغاز و تا ۲۸ دی ادامه خواهد داشت که در ۲ ساعت مختلف ۱۰ صبح و چهار بعدازظهر و در حدود ۴۰ کشور این امتحانات برگزار می‌شود، اما امتحانات نهایی خرداد ماه در بیش از ۱۵۰ کشور که حوزه امتحانی هستند، برگزار خواهد شد.
به گفته رییس مرکز سنجش آموزش و پرورش، دانش آموزان پایه سوم متوسطه که نتوانسته‌اند چند واحد خود را با موفقیت بگذرانند و همچنین داوطلبانی که در مدارس بزرگسالان تحصیل می‌کنند، در امتحانات دی ماه شرکت خواهند کرد.
ارائه سوابق تحصیلی بیش از ۴.۵ میلیون داوطلب کنکور به سازمان سنجش طی سه سال گذشته
وی در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود با ایسنا، در خصوص ارائه سوابق تحصیلی داوطلبان کنکور ۹۲ نیز اظهار کرد: آموزش و پرورش از سال ۸۹ تا کنون سوابق تحصیلی بیش از چهار میلیون و ۵۰۰ هزار فارغ‌التحصیل را در اختیار سازمان سنجش کشور قرار داده است و امسال نیز اطلاعات و سوابق تحصیلی بیش از ۴۶۰ هزار فارغ‌التحصیل بدون نقص در اختیار این سازمان و مرکز آزمون دانشگاه آزاد قرار گرفته است.

عرفی تجمیع آزمون‌های کنکور سازمان سنجش و مرکز آزمون دانشگاه آزاد و همچنین حذف کنکور در بسیاری از رشته‌های این دانشگاه‌ها را نتیجه اعتماد آنها به سوابق تحصیلی داوطلبان آزمون‌ها عنوان کرد و گفت: آموزش و پرورش با این اقدام توانسته اعتماد وزارت علوم، سازمان سنجش و دانشگاه آزاد را به خود جلب کند و می‌توان گفت که این اقدام زمینه مناسبی برای حذف کنکور در آینده است.

یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۱ - ۱۷:۱۱
کد خبر : 1119
بازدیدها: 356

پاسخی بگذارید »