پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

۱۷ صدم مترمربع فضای ورزشی هر دانش آموز درمدارس خطرآفرین؟!

danesheroz1 آبان ۲۷, ۱۳۹۲ ۰
۱۷ صدم مترمربع فضای ورزشی هر دانش آموز درمدارس خطرآفرین؟!

دانش روز: معاون عمرانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه موفق به حذف مدارس ناایمن و خطرآفرین از سیستم آموزشی نشده ایم، گفت: سرانه فضای ورزشی در مدارس برای هر دانش آموز ۱۷ صدم مترمربع است که این سرانه در مناطق شهری ۲ دهم مترمربع و در مناطق روستایی نصف این میزان است

 به گزارش دانش روز، مرتضی رئیسی درباره توسعه و ساخت سالنهای ورزشی در مدارس گفت: در حال حاضر تعداد فضاهای ورزشی سرپوشیده مدارس دو هزار و ۶۶۵ فضا با حدود ۲ میلیون مترمربع زیربناست که از این تعداد دو هزار و ۳۲۸ سالن ورزشی در مناطق شهری و ۳۳۷ سالن در مناطق روستایی وجود دارد.

وی با بیان اینکه ۸۵ درصد از کل فضاهای ورزشی آموزش و پرورش در شهرها و ۱۵ درصد در روستاهاست، تصریح کرد: اگر فضای دو میلیون متر مربع را به تعداد دانش آموزان مدارس دولتی تقسیم کنیم، به طور متوسطه به ازای هر دانش‌آموز ۱۷ صدم مترمربع فضای ورزشی وجود دارد که این سرانه در مناطق شهری ۲ دهم مترمربع و در مناطق روستایی نصف این میزان است.

رئیسی درباره اقدامات سازمان نوسازی برای افزایش سرانه ورزشی گفت: ساخت سالنهای ورزشی هزینه بر است و باید یا اعتبارات ویژه اختصاص داده شود و یا آنکه از مشارکت خیرین استفاده کرد که در حال حاضر از خیرین برای تکمیل پروژه های نیمه تمام بهره می گیریم.

موفق به  حذف مدارس ناایمن نشده ایم

رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور یکی از اولویت های کاری خود را حذف مدارس ناایمن و نوسازی آنها اعلام کرد و گفت:  یکی از خطرات جدی آموزش و پرورش وجود مدارس ناایمن است. به رغم تلاش های دولت و مجلس برای حذف این مدارس، شاهد وجود آنها در سراسر کشور به ویژه در استان تهران هستیم و باید تخصیص اعتبارات برای حذف این مدارس همچنان ادامه داشته باشد.

سرانه فضای آموزشی دانش آموزان با استانداردها فاصله دارد

وی درباره سرانه فضای آموزشی هر دانش اموز نیز توضیح داد: در حال حاضر به ازای هر دانش آموز ۴.۸ مترمربع سرانه فضای آموزشی وجود دارد، اگرچه سرانه فضای آموزشی دانش آموزان رشد داشته اما همچنان با استانداردهای تدوین شده فاصله داریم چرا که براساس استانداردها سرانه فضای آموزشی هر دانش اموز ۵.۲ مترمربع است و باید با توسعه فضاهای آموزشی خود را به استاندارها نزدیک کنیم.

به گفته معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش سرانه فضای آموزشی در برخی از استانها همچون یزد بیشتر از استاندارد است، اما به ازایش در برخی دیگر از استان ها، این سرانه کمتر از حد استاندارد است و باید تعادلی در فضای آموزشی ایجاد کرد تا به استانداردهای لازم برسیم.

۱۰ هزار مدرسه همچنان دو نوبته اداره می شود

وی یکی دیگر از اقدامات سازمان نوسازی را حذف مدارس دو نوبته اعلام کرد و گفت: هدف آموزش و پرورش حذف مدارس دو نوبته است، اما همچنان ۱۰ هزار مدرسه در کشور به صورت دو نوبته اداره می شود که باید با مدیریت فضای آموزشی فعلی و حتی ساخت مدارس جدید اقدام به حذف آن کنیم تا همه دانش اموزان در شرایط یکسان تحصیل کنند.

منبع:مهر

دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۲ - ۱۱:۵۱
کد خبر : 74428
بازدیدها: 528

پاسخی بگذارید »