پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

۱۷ شوال روز بسیج ورزشکاران معرفی شد

danesheroz1 مرداد ۲۹, ۱۳۹۲ ۰
۱۷ شوال روز بسیج ورزشکاران معرفی شد

دانش روز: مسئول بسیج ورزشکاران در نشست خبری از نامگذاری روز ۱۷ شوال به این عنوان روز بسیج ورزشکاران خبر داد و گفت: امسال شهید حسن قاضی شهید شاخص سال ۹۲ معرفی شد

به گزارش دانش روز، نشست خبری روز گرامیداشت بسیج ورزشکاران امروز در سالن آمفی تئاتر امور مشترک فدراسیون ها برگزار شد، که طی آن حمید عابدی مسئول سازمان بسیج ورزشکاران خاطر نشان کرد: روز ۱۷ شوال به نام روز بسیج ورزشکاران نامگذاری شده که در این روز برنامه‌های خوبی را به اجرا خواهیم گذاشت.

 وی افزود: از سال ۱۳۸۰ سازمان بسیج ورزشکاران در مجموعه ورزش کشور شکل گرفت تا خلاء فرهنگی آن در حوزه ورزش را جبران کند.

 عابدی افزود: در ابتدا مشکلاتی وجود داشت و سازمان تربیت بدنی با امکاناتی مواجه بود که بسیج در این باره خط شکنی کرد تا ورزشکاران با فرهنگ دفاع مقدس آشنا شوند. ورزشکاری مثل یوسف کرمی نذر کرده هر سال به شلمچه برود و بهداد سلیمی نیز از غفلت مسئولان ابراز گله‌مندی کرد.

 مسئول بسیج ورزشکاران تصریح کرد: چون ۱۷ شوال روز فرهنگ پهلوانی است ماموریت سازمان ما ایجاد مرام پهلوانی و ترویج آن بوده و این روز را روز بسیج ورزشکاران معرفی کردیم و مسئولیت آن را به آقای صفارزاده سپردیم.

 عابدی یادآور شد: ما حدود چهار هزار و ۵۰۰ شهید ورزشکار داریم که با همکاری بنیاد شهید استان ها شناسایی شده اند و برخی از آنها نظیر شهید یوسف طوقانی، شهید رضایی‌مجد، شهید محمد قوچانی و شهید هستند که سال ۹۲ نیز با نام شهید شاخص حسن قاضی نامگذاری شده که عضو تیم جوانان ایران و باشگاه سپاهان بود و تمام برنامه ها حول نام این شهید انجام خواهد گرفت.

منبع:مهر

سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۱۲
کد خبر : 52168
بازدیدها: 241

پاسخی بگذارید »