یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

۱۶ آذر سالروز طلوع اندیشه های نو بر جامعه دانشجویی سرزمین البرز گرامی باد

danesheroz1 آذر ۱۶, ۱۳۹۲ ۰
۱۶ آذر سالروز طلوع اندیشه های نو بر جامعه دانشجویی سرزمین البرز گرامی باد

دانش روز: استاندار البرز در پیامی شانزدهم آذرماه سالروز طلوع اندیشه های نو را بر جامعه دانشجویی کشور و تمامی دانشجویان سرزمین البرز گرامی داشت

به گزارش دانش روز، سید طاهر طاهری فرا رسیدن سالروز ۱۶ آذرماه « روز دانشجو» را  روز اثبات قلم ها و قدم های دانشجویانی دانست که خون گلگون شان خط قرمز و سنگری مقابل دانشگاه شد تا مسیر هجوم اجانب بسته شود؛ تا هر بار با تورق تاریخ ایران زمین در شانزدهم آذرماه ۱۳۳۲ پیام دانشجویانی که بانگ ” مرگ بر کودتا” را سرمی دادند بشنویم و در گوش جهانیان فریاد بزنیم.

قیام دانشجویان در ۱۶ آذر ۱۳۳۲ ضربه شست تاریخی علیه دیکتاتور ، روز تولد جنبش دانشجوئی و نمادی برای تسطیح راه آزادی دانشجویان در کشورمان بود؛ روزی که نیکسون در مقابل حماسه شورانگیز سیاسی دانشجویان دانشگاه تهران وا ماند.

آن روزهای تاریخی دور نیستند و گرچه غبار ۶۰  ساله بر آن سالها نشسته است اما یاد شهدای ۱۶ آذر  و روحیه عدالت جویی، آرمان طلبی بر تار و پود فضای دانشگاه ها ساری و جاری است و انعکاس طنین فریادهای آنان در این روز بیش از هر زمانی به گوش می رسد.

روز دانشجو روز بصیرت سیاسی، دانش و بینش، روز مطالبات عدالت جویانه قشر دانشجو، روز جدایی از جهل و ظلمت و سالروز طلوع اندیشه های نو است.

این روز را به جامعه دانشجویی کشور و همه دانشجویانی که در سرزمین البرز مسیر دانش جویی و پویایی را طی می کنند تا به قله های رفیع بالندگی و بصیریت دست یابند، تبریک می گویم.

 سیدطاهر طاهری
استاندار البرز

شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۲ - ۱۰:۴۷
کد خبر : 78420
بازدیدها: 352

پاسخی بگذارید »