دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رئیس اداره استعدادهای درخشان اداره کل آموزش و پرورش البرز:

۱۵ هزار و ۱۸۰ دانش آموز کرجی در طرح شهاب قرار دارند

danesh بهمن ۳, ۱۳۹۴ ۰
۱۵ هزار و ۱۸۰ دانش آموز کرجی در طرح شهاب قرار دارند

دانش روز: طرح شهاب در ناحیه یک و دو کرج و پایه های چهارم و پنجم دبستان و در ۱۷۰ مدرسه در سال ۹۴ به اجرا درآمد

به گزارش اختصاصی دانش روز رئیس اداره استعدادهای درخشان اداره کل آموزش و پرورش استان البرز عصر امروز در همایش بررسی و تبیین طرح شهاب که با حضور مسئولین مرکز ملی استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان در کانون امام علی (ع) کرج برگزار شد گفت: آموزگاران موتور محرکه طرح شهاب هستند و یکی از اصول و سیاست های حاکم بر طرح شهاب عدالت محور بودن آن است.

ابوالفضل شاه بیگ افزود: هدف طرح شهاب ایجاد زمینه برای شکوفایی استعدادها و رشد توانایی های دانش آموزان با استعدادهای برتر است و نهادهایی چون بنیاد ملی نخبگان و وزارت آموزش و پرورش به عنوان مجری طرح به جای آنکه منتظر بمانند تا دانش آموزان واجد استعدادهای برتر به واسطه مراکز آموزشی خود را بنمایانند خود فعالانه به استقبال شناسایی این دانش آموزان می روند.

وی اظهار داشت: استعدادهای دانش آموزان در طرح شهاب به معنای تحصیل و تیزهوشی نیست بلکه نشان دهنده توانایی های برجسته دانش آموزان در هر یک از حوزه های هنری، اجتماعی، ورزشی و … است و استفاده از آزمون و ابزارهایی که به سنجش تحصیلی می پردازند در طرح شهاب مد نظر نیست و افراد شناسایی شده دانش آموزان درسخوان نخواهند بود.

شاه بیگ تصریح کرد: خلاقیت، پشتکار، علاقه و جستجو گری در طرح شهاب مورد رصد بوده و فرایند شناسایی و هدایت دانش آموزان با استعدادهای برتر با محوریت آموزگاران در مدرسه و بدون جداسازی آنها از محیط آموزشی صورت خواهد گرفت و در نهایت هدف شناسایی و هدایت افراد مستعد در مسیر نخبگی و برداشتن موانع احتمالی و زمینه حرکت دانش آموزان در این مسیر است.

وی همچنین گفت: طرح شهاب در ناحیه یک و دو کرج و پایه های چهارم و پنجم دبستان و در ۱۷۰ مدرسه در سال ۹۴ به اجرا درآمد و در ناحیه یک کرج ۲۸۳ کلاس درس و در ناحیه دو کرج ۲۶۷ کلاس درس تحت پوشش این طرح قرار گرفتند.

شاه بیگ ادامه داد: دانش آموزانی که در ناحیه۱ و ۲ کرج در طرح شهاب حضور داشتند ۱۵ هزار و ۱۸۰ نفر بوده و این طرح در مرحله پر کردن چک لیست ها و وارد کردن آنها در سامانه همگام است.

رئیس اداره استعدادهای درخشان اداره کل آموزش و پرورش استان البرز در خاتمه خاطر نشان داشت: در ناحیه یک کرج ۲۱۱ آموزگار، مدیر و معاون و در ناحیه دو کرج  ۴۰۷ آموزگار، مدیر و معاون تحت آموزش قرار گرفته اند و در مجموع ۶۱۸ آموزگار، مدیر و معاون در آموزش های این طرح حضور فعال داشتند.

شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۹:۵۲
کد خبر : 160842
بازدیدها: 811

پاسخی بگذارید »