چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

نیمی از کتاب ها بازگشت به ایستگاه داشت؛

۱۳ هزار جلد کتاب از ایستگاه های مطالعه استان البرز به امانت گرفته شد

danesheroz اسفند ۵, ۱۳۹۱ ۰

کارشناس ایستگاه مطالعه کتاب نهاد کتابخانه های عمومی البرز از امانت ۱۳ هزار جلد کتاب با گذشت دو هفته از افتتاح این ایستگاه ها خبر داد

درباره تعداد کتاب های امانت گرفته شده  و برگشتی آنها در ایستگاه های مطالعه استان گفت: در مدت ۲ هفته ای که از افتتاح ایستگاه های مطالعه در استان می گذرد؛ بالغ بر ۱۳ هزار جلد کتاب به امانت گرفته شده است.

وی افزود: از این تعداد  نیمی از کتاب ها در حدود ۷۰۰۰ جلد بازگشت به ایستگاه داشته اند.

کارشناس ایستگاه مطالعه نهاد کتابخانه های البرز ادامه داد: البته کتاب های امانت گرفته شده مدت ۲ هفته نیز فرصت بازگشت دارند و قطعاً تعداد بیشتری بازگشت کتاب خواهیم داشت.

شیخ حسنی گفت: تعداد عناوین کتاب های این ایستگاه های ۱۵ عنوان و در گروه سنی کودک و نوجوان وبزرگسال جای می گیرد.

۶۰۰ جلد کتاب روزانه در ایستگاه های مطالعه شارژ می شود

این کارشناس اظهار داشت: بر اساس میزان کتاب های به امانت گرفته شده در ایستگاه ها روزانه ۶۰۰ الی ۷۰۰ کتاب در ایستگاه ها شارژ می شود.

شیخ حسنی با تاکید بر ضرورت اطلاع رسانی از سوی رسانه ها  در نحوه استفاده از این کتاب ها گفت: فرهنگ امانت گرفتن کتاب های موجود در ایستگاه های مطالعه باید با اطلاع رسانی نهادینه گردد؛ ضمن اینکه در کنار هر ایستگاه نیز بروشور نحوه استفاده از این کتاب ها و مدت زمان امانت کتاب نیز تشریح شده است.

در حال حاضر ۴ ایستگاه مطالعه در محل های استانداری البرز، ساختمان مرکزی اداره کل پست، بیمارستان البرز و ترمینال شهید کلانتری استان البرز ایجاد شده است.

شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۸:۳۲
کد خبر : 7777
بازدیدها: 250

پاسخی بگذارید »