پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

۱۳ فروردین سال ۹۲؛ آغاز اعزام دانش‌آموزان به عمره‌‌ مفرده

danesheroz اسفند ۲۷, ۱۳۹۱ ۰
۱۳ فروردین سال ۹۲؛ آغاز اعزام دانش‌آموزان به عمره‌‌ مفرده

معاون فعالیت‌های دانش‌آموزی سازمان دانش‌آموزی ۱۳ فروردین ماه سال آینده را زمان اعزام دانش آموزان به عمره مفرده اعلام کرد

به نقل از ایکنا؛ علی حسنی، معاون فعالیت‌های دانش‌آموزی سازمان دانش‌آموزی با اشاره به برگزاری مناسک عمره دانش‌آموزی در بهار سال آینده، عنوان کرد: ۲ هزار نفر از دانش‌آموزان کشور در قالب ۲۰ کاروان زیارتی از ۷ ایستگاه پروازی، به سرزمین وحی اعزام خواهند شد.
حسنی درباره نحوه انتخاب دانش‌آموزان برای سفر عمره، اظهار کرد: این دانش‌آموزان که از میان نخبه‌های قرآنی، فعالان تشکل‌های دانش‌آموزی، پیشتازان، بسیج دانش‌آموزی، اعضای اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، مجلس دانش‌آموزی، خبرگزاری پانا و هلال احمر هستند، با شرکت در آزمون مربوطه و کسب نمره قبولی، برگزیده شده‌اند که از ۱۳ فروردین به خانه خدا اعزام می‌شوند.
معاون فعالیت‌های دانش‌آموزی سازمان دانش‌آموزی در خصوص برنامه‌های این سازمان برای دانش‌آموزان عمره‌گزار، بیان کرد: سازمان دانش‌آموزی برنامه‌های متنوعی را برای دانش‌آموزان در نظر گرفته که در دو مرحله؛ یکی پیش از اعزام و دیگری در کشور عربستان، برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: پیش از اعزام دانش‌آموزان به سرزمین وحی، اردوی دو روزه آموزشی و توجیهی توسط هر یک از کاروان‌ها و در مراکز استان‌ها برگزار خواهد شد.
حسنی در خصوص مباحث مطرح در این اردوها، اظهار کرد: در این اردوی دو روزه، مسائلی از قبیل: اسرار و عرفان عمره، تاریخ اسلام، آشنایی با اماکن مکه و مدینه، آشنایی با قوانین عربستان و آداب سفر و زیارت توسط کارشناسان و مجریان مناسک حج، به دانش آموزان آموزش داده می‌شود.
وی افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته توسط این سازمان، در دو شهر مکه و مدینه با همکاری بعثه مقام معظم رهبری(مدظله)، برنامه‌های ویژه و متنوعی را برای دانش آموزان عمره‌گزار برگزار خواهد شد.
معاون فعالیت‌های دانش‌آموزی سازمان دانش‌آموزی در خصوص اهم برنامه‌های این سازمان در کشور عربستان، عنوان کرد: برگزاری همایش‌های متعدد از جمله: همایش نخبگان دانش‌آموزی، برپایی حلقه‌های قرآنی در مسجد الحرام، مسجد النبی(ص) و مسجد شجره، برگزاری دوره زیارتی ویژه علاوه بر دوره عمومی، از مهم‌ترین برنامه‌های سازمان دانش‌آموزی برای پر بار کردن سفر معنوی دانش‌آموزان است.
وی دیدار با علما و دانشجویان عمره‌گزار را از دیگر برنامه‌های سازمان دانش‌آموزی در طی سفر حج عمره دانش‌آموزی برای دانش‌آموزان عمره‌گزار عنوان کرد.

یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۸:۵۴
کد خبر : 10042
بازدیدها: 353

پاسخی بگذارید »