پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مدیرکل دفتر فنی وحرفه‌ای و کارودانش آموزش‌وپرورش

۳ ساله شدن هنرستان‌ها در ۴ سال آینده

danesheroz اردیبهشت ۶, ۱۳۹۲ ۰
۳ ساله شدن هنرستان‌ها در ۴ سال آینده

مدیرکل دفتر فنی و حرفه ای و کار و دانش آموزش و پرورش با بیان اینکه در ۴سال آینده، هنرستان ها سه ساله خواهند شد، گفت: با تاسیس دانشگاه فرهنگیان، مشکلی درخصوص تامین و جذب نیروی انسانی هنرستانها در سالهای آتی نخواهیم داشت

محمد شریف‌زاده ، با بیان اینکه همراه با سه ساله شدن هنرستانها و افزایش تعداد دانش‌آموزان علاقمند به رشته های هنرستانی، باید زیرساخت های لازم نیز تامین شود، اظهار کرد: یک بخش این زیرساخت ها مربوط به تجهیزات و فضاهای آموزشی مورد نیاز است که در حال حاضر در دستور کار قرار گرفته و پیگیری می شود.

وی با بیان اینکه تامین نیروی انسانی متخصص نیز یکی دیگر از زیرساخت مورد نیاز است، ادامه داد: در ۲ سال گذشته، ۱۲ هزار نیروی متخصص در فنی و حرفه ای و کارودانش آموزش و پرورش استخدام شده اند.

مدیرکل دفتر فنی و حرفه ای و کارودانش وزارت آموزش و پرورش افزود: استخدام این تعداد نیروی انسانی در هنرستانها، بی سابقه بوده است، چراکه در سی سال اخیر، هیچ وقت این اتفاق نیفتاده بود که برای هنرستانها به این میزان نیروی انسانی تامین و جذب شود.

شریف زاده با اشاره به دانشگاه فرهنگیان اضافه کرد: از طرفی با تاسیس دانشگاه فرهنگیان که مسئولیت آموزش نیروی انسانی متخصص مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش را بر عهده دارد، مشکلی درخصوص تامین و جذب نیروی انسانی هنرستانها در سالهای آتی نخواهیم داشت.

وی تصریح کرد: پیش بینی شده است که برای کنکور ۹۲، یک تعداد نیروی متعهد به خدمت برای هنرستانها وارد این دانشگاه شوند تا زمانی که هنرستانها سه ساله می شوند، کمبود نیروی انسانی را جبران کنند.

شریف زاده با بیان اینکه در ۴سال آینده، هنرستانها وارد نظام جدید آموزشی خواهند شد، گفت: برای سال اول و دوم رشته های هنرستانی، مشکلی درخصوص نیروی انسانی وجود ندارد، بنابراین ۵سال بعد نیاز به جذب نیروی انسانی در هنرستانها خواهیم داشت که با برنامه ریزی های صورت گرفته، فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان این کمبود نیرو را جبران خواهند کرد.

 

 

جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۴:۴۳
کد خبر : 12947
بازدیدها: 235

پاسخی بگذارید »