پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

۱۲ روش برای خوشحال تر زیستن

danesheroz1 فروردین ۱۱, ۱۳۹۳ ۰
۱۲ روش برای خوشحال تر زیستن

دانش روز: نگران نباشید، خوشحال باشید در دنـیای واقعی نمی توانیم از دیگران انتظار داشته باشیم تا برای ما شادمانـی ایـجـاد کنند

به گزارش دانش روز، خوشحالی حالتی از ذهن است  که کاملا می تواند ،  تحت کنترل  شما باشد .  محیط  اطراف خود را طوری آماده کنید که فرصتـهایـی بـرای شناختن و لذت بردن از جنبه های مثبت و خوشایند زندگی را فراهم آورد. برای شاد بودن تلاش کنید . روش های زیر در آرامش و شاد بودن به شما کمک خواهد کرد . روانشناسی

۱- خوش بین باشید و بـه زنـدگی با دیـدی مثـبـت نگـاه کـنـید تـا خـود را بـه دلیل احساس انرژی خوشحالی بسیار زیادی کـه نصیبتان خواهـد شد، متعجب سازید. بـه یاد داشته باشید که افراد شاد و مثبت بیشتر می توانند دیگران را مجذوب خود کنند .

۲- دید وسیعی داشته باشید: اجازه ندهید مسائل کوچک شما را آشفته نمایـد. بـرای رسیـدن بـه هـدف خـود پـایدار و مـقاوم باشید، خـواه آن هـدف ریاست، پرداخت رهن و یا یک ازدواج طولانی مدت باشد. در ایـن راه بـا موانـعی مواجه خواهید شد؛ به سرانجام و پـاداش تلاشـتان فکر کـرده و از ناخرسندی بخاطر  مسائل کم اهمیت دوری نمایید .

۳- سپاسگزار باشید از دیگران قدردانی کنید. از دوست خود به خاطر کمکی که به شما کرده تشکر کنید و به دلیل موفقیت در انـجـام کـارش بـه او تـبریک بـگویید . به شخص درمانده ای کـه در خـیـابان از مـقـابـلـش رد می شوید، چند سکه کمک کرده و از این که زندگی مسرت بخشی دارید شکرگزار باشید .

۴- از زندگی لذت ببرید  کارهایی را انجام دهید که از انجام دادن آن ها لذت می برید .

۵- از جسم خود مراقبت نمایید خوب بخورید و ورزش کنید. به باشگاه رفته و کمی بدوید یـا در یـک بازی ورزشی شرکت کنید.

۶- برنامه های خود را بنا به زمان های خاص تغییر دهید .

۷- با دوستان و آشنایان خود  در تماس باشید . آیا به خاطر می آورید زمانـی کـه یک دوست قدیمی به طور غیر منتظره با شما تماس گرفت چه احساسی داشتید ؟

۸- خلاق باشید . روزنه ای برای انرژی خلاق خود بیابید. این ممکن است شـامـل کـاردسـتـی، باز سازی، نقاشی، ترسیم کاریکاتور، نویسندگی باشد.   اگـر زمـانی را برای انـجـام فـعـالیت های خلاق اختصاص دهید، احساسی شادتر و سالم تر خواهید داشت .روانشناسی

۹- برای خود همدمی پیدا کنید . تقسیم کردن  تجربیات با کسی که به او عشق می ورزید مثل پدر یا مادر ، خوشحالی شما را افزایش خـواهـد داد .

۱۰- با کسی صحبت کنید . یکی از دوستان خود را برای هم صحبتی و بیان احساسات و عقاید خود انتـخـاب کـنید . او در مـورد شما قضاوت ننموده و مشکلات شما را حل نخـواهد کرد. وی بـه حـرفهایـتـان گوش می دهد چرا که می داند شما نیز همین کار را برایش انجام خواهید داد .

۱۱- تخیل کنید.  آرزوها و بلند پـروازی های خود را یادداشت نموده و به تدریج آن ها را واقعیت بخشید آن گاه همیشه چـیزهایی بـرای انــتظار کشیدن، و جایی برای متمرکز کردن انرژی خود خواهید داشت.

۱۲- بخشنده باشید . شاید زمان آن رسیده باشد که کسـی ( یـا خودتان ) را به خاطر چیزی که اتفاق افتاده و یا گفتـه شـده مـورد بـخشش قـرار دهــید. اتفاقات و اشتباهات گذشته را پـذیرفته و فراموش کنید. بدانید که نمیـتوانید زمان را بـه عـقب برگردانید. شادمانی خود را با از یاد بردن نومیدی ها و شکستهای گذشته دوباره به دست آورید .

منبع: نوجوان ها

دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۵
کد خبر : 102806
بازدیدها: 185

پاسخی بگذارید »