یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

به مناسبت هفته کتاب:

۱۰۰۰ نمایشگاه دفاع مقدس در سراسر کشور برگزار می‌شود

danesheroz1 آبان ۱, ۱۳۹۲ ۰
۱۰۰۰ نمایشگاه دفاع مقدس در سراسر کشور برگزار می‌شود

دانش روز: ۱۰۰۰ نمایشگاه دفاع مقدس به مناسبت هفته کتاب و هفته بسیج در ۱۰۰۰ نقطه کشور برگزار می‌شود

 به گزارش دانش روز، پنجمین دوره ۱۰۰۰ نمایشگاه دفاع مقدس از سوی سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، سپاه و بسیج و با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان هفته کتاب و در آستانه هفته بسیج برگزار خواهد شد.

آثار این نمایشگاه‌ ها همگی مرتبط با دفاع مقدس و جنگ نرم است که با ۵۰ درصد تخفیف در پایگاه‌های مقاومت بسیج، مساجد، مراکز پررفت و آمد و میادین اصلی شهرها عرضه می‌شود. تعداد این نمایشگاه ها در هر استان با توجه به ظرفیت و امکانات موجود هر منطقه تعیین می‌شود.

افتتاحیه نمادین این نمایشگاه‌ها جمعه ۱ آذرماه در حاشیه مراسم نماز جمعه و با حضور مسئولان کشوری و لشگری برگزار خواهد شد. همچنین این مراسم نمادین در برخی از شهرهای کشور نیز برگزار می‌شود. این نمایشگاه ها به مدت یک هفته و از ساعت ۹ تا ۲۰ در مراکز مختلف برپا می شود.

خبر دیگر از بیست و یکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران اینکه مجموعه ۳ جلدی آموزشی «زیر و بم داستان» نوشته مرحوم حسین حداد به همین مناسبت رونمایی می‌شود.

بنیاد ادبیات داستانی ایرانیان به مناسبت ایام هفته کتاب از سه کتاب «جناب آقای دیو سپید» محمدعلی علومی، «درد» صادق کرمیار و مجموعه سه جلدی آموزشی «زیر و بم داستان» نوشته مرحوم حسین حداد با تدوین دکتر محمد حنیف و همچنین مجموعه ۱۵ جلدی داستان مستند انقلاب کار گروهی از نویسندگان رونمایی خواهد کرد.

رمان «جناب آقای دیو سپید» رمان طنزی است که داستانش در دنیای امروز می گذرد؛ دیوی از دنیای دیوها به تهران می‌آید و با انسان‌ها درگیر می شود. هم چنین رمان «درد» وقایع مرتبط با دفاع مقدس از سال ۱۳۶۳ تا پایان دفاع مقدس را در بر می‌گیرد و به نوعی فرماندهی و مدیریت هشت سال جنگ تحمیلی در آن نگاه روایت می شود و برخی مسائل حاشیه‌ای در جنگ عراق علیه ایران در آن عنوان شده است.

مجموعه سه جلدی آموزشی «زیر و بم داستان» نیز اثری است که مرحوم حسین حداد فیش برداری و اقدامات اولیه آن را انجام داده بود و پس از مرگ ایشان دکتر محمد حنیف کار تدوین آن را بر عهده گرفت. هم چنین مجموعه ۱۵ جلدی داستان مستند انقلاب کار گروهی از نویسندگان است که هر جلد آن درباره وقایع و شخصیت های انقلاب اسلامی می پردازد. این اثر با حمایت بنیاد ادبیات داستانی ایرانیان منتشر خواهد شد.

یست و یکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از ۲۵ آبان تا ۲ آذرماه سال جاری در سراسرکشور برگزار می‌شود.

 

 

منبع: مهر

چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۲ - ۱۳:۴۶
کد خبر : 68876
بازدیدها: 452

پاسخی بگذارید »