پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

‌سوم خرداد نماد عزت ملت ایران است

28 danesheroz خرداد ۲, ۱۳۹۲ ۰
‌سوم خرداد نماد عزت ملت ایران است

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی گفت: سالروز آزادسازی خرمشهر در سوم خرداد نماد عزت و سربلندی ملت ایران است

به گزارش دانش روز ، عزیز اکبریان اظهار داشت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی کشورهای غربی تلاش بسیاری برای ضربه زدن به انقلاب ملت ایران و سرنگونی نظام مقدس جمهوری اسلامی داشتند که مهم‌ترین توطئه‌ آنها راه‌انداختن جنگی هشت ساله بود.

وی تصریح کرد: غربی‌ها تصور می‌کردند که ایران با سرنگونی رژیم ستمشاهی توان دفاع از خود را نداشته و با حملات نظامی می‌توانند تهران را در تسخیر خود درآمده و دوباره مانند دوران طاغوت سلطه خود را بر منابع و ثروت ملت ایران تحمیل کنند.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی افزود: به همین دلیل رژیم بعثی وقت عراق را تجهیز کرده و با ارائه کمک‌های مالی و نظامی میلیارد دلاری، به کشورمان تجاوز کرده و در همان روزهای نخست بخش‌هایی از خاک ایران را تسخیر کردند.

غربی‌ها در معادلات خود نسبت به ایران اشتباهات بسیاری دارند

اکبریان با اشاره به ایثار، فداکاری، رشادت و از خودگذشتگی ملت ایران و هدایت‌های مدبرانه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی طی هشت سال دفاع مقدس گفت: دشمنان خارجی کشورمان به ویژه کشورهای غربی در معادلات خود اشتباه کرده و تصور می‌کردند که ملت ایران برای دفاع از اهداف و آرمان‌های انقلابی خود هیچ تلاش نخواهند کرد.

وی ادامه داد: اما در روزهای دفاع مقدس شاهد بودیم که تمام ملت ایران به فرمان ولی امر خود لبیک گفته و دشمن متجاوز را با ایثار و فداکاری شکست دادند.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: زمانی که بخش‌هایی از خاک ایران در تسخیر دشمن متجاوز بود، رژیم بعث عراق و حامیانش فکر خارج شدن از سرزمین‌های ایران را نمی‌کردند، اما با فرمان امام خمینی (ره) سربازان اسلام با تمام توان در برابر دشمنان ایستادگی کرده و حتی یک وجب از خاک کشور را به دشمن ندادند.

اکبریان با اشاره به در پیش بودن سالروز آزادسازی خرمشهر گفت: برای ایران خرمشهر ارزش فراوانی داشت و نمی‌توانستیم حتی یک دقیقه اشغال این بخش از کشور را که دارای مردمانی صبور، زحمتکش و ولایی هستند را تحمل کنیم. به همین دلیل با تلاش فرزندان ایران دشمن چاره‌ای به جز عقب‌نشینی نداشت و درس بزرگی به کشورهای غربی در عملیات فتح خرمشهر دادیم.

وی تاکید کرد: سوم خرداد سالروز پیروزی غرور آفرین ملت ایران در عملیات فتح خرمشهر به طور قطع نماد عزت و سربلندی ایرانیان است.

 

منبع : فارس

پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۵:۴۹
کد خبر : 19736
بازدیدها: 258

پاسخی بگذارید »