چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

‌اعتراف‌ گیری گیری با روش‌ های غیرقانونی، خلاف است

danesheroz1 مهر ۱۹, ۱۳۹۲ ۰
‌اعتراف‌ گیری گیری با روش‌ های غیرقانونی، خلاف است

دانش روز: فرمانده نیروی انتظامی پلیسی را شایسته جامعه اسلامی دانست که حتی بدون بازرسی و نظارت هم دست به تخلف نزند و تقوای الهی او را از تخلف برحذر دارد.

به گزارش دانش روز، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم در مراسم تجدید میثاق فرماندهان ناجا با آرمان‌های امام راحل پوشیدن لباس سبز نیروی انتظامی را افتخاری از جانب خداوند برشمرد و گفت: ‌امیدواریم توفیق ادامه راه امام(ره) را نیز داشته باشیم.‏رئیس پلیس کشور با تأکید بر ضرورت اجرای قوانین و رعایت شرع، اضافه کرد: این که با روشی غیرقانونی تلاش شود تا زودتر از متهم اعتراف گرفته و به نتیجه مطلوب رسیده شود خلاف قانون است.

وی با بیان این که اصول و تعالیم دینی ثابت است و دستخوش تغییر نخواهد شد، اظهار داشت: پلیس در اجرای عدالت اسیر نفس نمی‌شود بلکه اصل اساسی برای ما قانون و رعایت شرع است و هدف ما صرفاً کشف جرم یا دستگیری قاتل نیست. البته باید قاتل و متهم را دستگیر کنیم. وی با اشاره به برخی اقدامات هنگام دستگیری متهمان نیز افزود: هنگام دستگیری متهمان باید طوری رفتار کنیم که آبروی خانواده‌اش حفظ شود. همچنین گاه و بیگاه گزارش‌هایی به دست ما می‌رسد که در آن به دلیل نبود امکانات چندین متهم را به یکدیگر دستبند می‌زنند و حمل می‌کنند که این موارد باید رعایت شود.

منبع:اطلاعات

جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۲ - ۲۱:۲۰
کد خبر : 66449
بازدیدها: 130

پاسخی بگذارید »