چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

۷ وعده میوه بخورید، عمر طولانی کنید

danesheroz مهر ۱۱, ۱۳۹۲ ۰
۷ وعده میوه بخورید، عمر طولانی کنید

دانش روز : تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که به طور متوسط هفت بار در روز میوه و سبزیجات می‌خورند یک سال بیش از سایرین زندگی می‌کنند.

به گزارش دانش روز ،

پژوهشگران اسپانیایی اعلام کردند که بیشتر مردم تلاش می‌کنند ۵ وعده میوه و سبزیجات در روز مصرف کنند اما نتایج تحقیقات جدید تأثیر مصرف ۷ وعده میوه و سبزیجات را در طول عمر ثابت کرده است. تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که به طور متوسط هفت بار در روز میوه و سبزیجات می‌خورند یک سال بیش از سایرین زندگی می‌کنند.
به گزارش مهر؛ این تحقیقات همچنین نشان داده است که خوردن میزان زیادی از میوه و سبزیجات بدن را نسبت به بیماری‌های قلبی محافظت می‌کند.محققان در دانشکده سلامت عمومی مرکز ثبت اطلاعات سرطان در گرانادا با بررسی ۲۵ هزار و ۶۸۲ هزار مورد مرگ و میر بین ۴۵۱ هزار و ۱۵۱ نفر در یک دوره ۱۳ ساله به این نتایج جدید دست یافته‌اند.
آنها به این نکته پی برده‌اند که افرادی که بیش از ۵۶۹ گرم میوه و سبزیجات طی هفت وعده در روز مصرف می‌کنند شانس مرگ آنها تا ۱۰ درصد کاهش می‌یابد و به طور متوسط ۱.۱۲ سال بیشتر از افرادی زندگی می‌کنند که روزانه ۲۴۹ گرم میوه و سبزیجات خورده‌اند.
این تحقیق همچنین تأکید کرده است که به ازای افزایش هر ۲۰۰ گرم در مصرف میوه و سبزیجات، خطر مرگ تا ۶ درصد کاهش می‌یابد.
تحقیقات پیشین نشان می‌داد که اگر فردی میزان توصیه شده میوه و سبزیجات در روز را مصرف کند میزان ابتلا به بیماری‌های حاد کاهش یافته و خطر مرگ پیش از موعد ۱۰ تا ۲۵ درصد کاهش می‌یابد.
ماریا خوزه سانچز پرز نویسنده اصلی این تحقیق یادآور شد: شواهد کافی از تأثیر مثبت مصرف میوه و سبزیجات در ممانعت از ابتلا به سرطان و بیماریهای حاد وجود دارد. به همین دلیل یکی از اقدامات موثر پیشگیرانه ترویج مصرف میوه و سبزیجات در بین عموم مردم است.
این تحقیق همچنین ثابت کرده است که افرادی که میزان زیادی میوه و سبزیجات مصرف می‌کنند تا ۱۵ درصد کمتر به بیماری‌های قلبی مبتلا می‌شوند. بیش از ۴ درصد مرگ و میر مرتبط با بیماریهای قلبی در صورت مصرف این مواد قابل پیشگیری هستند.
همچنین محققان اعتقاد دارند که سبزیجات خام برای کاهش خطر مرگ و میر موثر است. آنها اظهار داشتند که آنتی اکسیدان موجود در میوه‌ها و سبزیجات استرس ناشی از چاقی و استعمال دخانیات را کاهش می‌دهد.

 

پنجشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۶
کد خبر : 64173
بازدیدها: 154

پاسخی بگذارید »