جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

۵۰ میلیون و ۴۷۰ هزار نفر واجد شرایط/ یک میلیون و ۶۰۰ هزار رأی اولی

danesheroz2 خرداد ۲۴, ۱۳۹۲ ۰

دانش روز، وزیر کشور تعداد رای اولی‌ها را یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر و تعداد کل واجدین شرایط را ۵۰ میلیون و ۴۷۰ هزار نفر اعلام کرد

به گزارش گروه سیاسی دانش روز،  مستقر در وزارت کشور، مصطفی محمدنجار وزیر کشور طی سخنانی در شبکه خبر با اشاره به حضور پرشور مردم در عرصه انتخابات گفت: خوشبختانه پیش از آغاز انتخابات مردم در پای شعبه‌های صندوق‌های رای حضور یافتند تا رای خود را به صندوق بیندازند.

نجار

وی در پاسخ به سؤال مجری درباره اینکه چه زمانی نتایج رای‌گیری اعلام خواهد شد، گفت: به محض اینکه کار شمارش آرا با پایان زمان رای‌گیری آغاز شود ما اطلاعات را از طریق صدا و سیما و بیانیه‌های مرتبط با آن اعلام می‌کنیم.

وی افزود: هر زمانی نتیجه نهایی مشخص شود ما آن را اعلام می‌کنیم.

وزیر کشور درباره صندوق‌های سیار برای اخذ رای گفت: برابر قانون در مناطق صعب‌العبور و مکان‌هایی که تردد امکان‌پذیر نیست از صندوق سیار استفاده می‌شود.

همچنین نجار در پاسخ به سؤال دیگری درباره اعلام نتایج انتخابات قبل از زمان رای‌گیری گفت:‌ما از رسانه‌ها و ستادهای انتخابات تقاضا می‌کنیم که چنین اخباری را منتشر نکنند چرا که تنها منبع اخبار ستاد انتخابات و بیانیه‌های آن می‌باشد که از طریق صدا و سیما منتشر می‌شود.

همچنین وزیر کشور درباره تعداد رای اولی‌ها گفت: امسال یک میلیون و ۶۰۰ هزار رای اولی داریم و نزدیک به ۵۰ میلیون و ۴۷۰ هزار نفر نیز واجد شرایط رای دادن هستند.

جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۰۵
کد خبر : 26653
بازدیدها: 176

پاسخی بگذارید »