سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

در فرودگاه مهرآباد صورت گرفت

۴۸ زائر ایرانی در آغوش خانواده‌ها/ استقبال مقامات وزارت خارجه و نمایندگان مجلس

danesheroz دی ۲۱, ۱۳۹۱ ۰

معاون وزیر خارجه و نمایندگان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، به همراه حدود ۳۰۰ نفر از خانواده‌های زوار، در فرودگاه مهرآباد از زائران آزادشده به گرمی استقبال کردند

۴۸ زائر ایرانی ربوده شده توسط گروه‌های مسلح در سوریه که روز گذشته آزاد شده بودند، ساعتی پیش وارد فرودگاه مهرآباد تهران شدند.

«حسن قشقاوی»، معاون وزیر خارجه، «علاءالدین بروجردی» و «فتح‌الله حسینی»، رئیس و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس برای استقبال از زائران به فرودگاه مهرآباد رفتند.

حدود ۳۰۰ نفر از خانواده‌های این زائران نیز در فرودگاه مهرآباد منتظر ورود آنها بودند که به هنگام ورود زائران ایرانی خانواده‌های آنان استقبال گرمی از آنان به عمل آوردند.

پس از تلاش‌های بسیار هیئت مذاکره کننده ایرانی و همکاری مقامات سوری، ۴۸ زائر ایرانی که توسط گروه‌های مسلح در سوریه ربوده شده بودند، روز گذشته آزاد شدند.

۱۴مرداد سال گذشته بود که تروریست‌های مسلح حدود ساعت ۱۱ صبح روز شنبه (به وقت محلی) با حمله به یک اتوبوس حامل زائران ایرانی، همه ۴۸ سرنشین آن را ربودند.

این گروه از زائران ایرانی قبل از عزیمت به فرودگاه، قصد داشتند تا برای زیارت خداحافظی راهی مرقد مطهر حضرت زینب (س) در حومه شهر دمشق شوند که در جاده فرودگاه ربوده شدند.

پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۱ - ۱۷:۴۳
کد خبر : 3390
بازدیدها: 333

پاسخی بگذارید »