پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

۳ خصوصیت بارز امام خمینی(ره)

danesheroz1 بهمن ۱۱, ۱۳۹۲ ۰
۳ خصوصیت بارز امام خمینی(ره)

دانش روز: معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری گفت: امروز به نام کشور اسلامی و خادم‌ الحرمینی دست در دست دشمنان قسم‌ خورده اسلام، یهود و صهیونیسم می‌دهند و التماس می‌کنند تا این کشور از پای درآورده شود

به گزارش دانش روز، حجت‌الاسلام احمد مروی معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری به عنوان سخنران پیش از خطبه‌‌های نماز عبادی سیاسی امروز جمعه تهران، ضمن تبریک به مناسبت آغاز دهه مبارک فجر و سی و پنجمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی، اظهار داشت: به مناسبت این ایام مطالبی را پیرامون شخصیت معمار بزرگ انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) مطرح می‌کنم.

معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری با تأکید بر اینکه امام خمینی(ره) الگو، نمونه و اسوه است، تصریح کرد: اگر بخواهیم همین راه عزت، عظمت، پیشرفت، استقلال و معنویت را با قدرت بپیماییم باید همچنان آن امام بزرگوار را الگو، نمونه و اسوه خود قرار دهیم.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) مجسمه همه ارزش‌های انقلابی و اسلامی بودند، افزود: در امام خمینی(ره) سه خصوصیت ایمان، عمل صالح و تهذیب و تزکیه نفس وجود داشت که این سه برجستگی و کمال را به وضوح می‌توان در ایشان دید.

حجت‌الاسلام مروی با تأکید بر اینکه امام خمینی(ره) حقیقتا در گفتار و در عمل به خداوند و نصرت الهی ایمان داشت، یادآور شد: ایشان به اراده تکوینی الهی معتقد و به اراده تشریعی خداوند اعتماد داشت و به وعده‌ها و بشارت‌ها و انظارهای الهی معرفت، شناخت و اعتقاد کامل داشت.

معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری، ادامه داد: همین معرفت و اعتقاد امام خمینی(ره) موجب این همه آثار و برکات در تاریخ بشریت شد؛ نفس این اعتقاد و ایمان از امام خمینی(ره) چنین شخصیت برجسته و تاریخ‌سازی را به وجود آورد و ما همین خصوصیت را در خلف به حق صالح امام راحل یعنی رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌‌ای مشاهده می‌کنیم.

وی اضافه کرد:‌ در یکی دو سال قبل که سلطه‌گران جهانی شرایط را برای جمهوری اسلامی ایران به لحاظ تحریم‌ها، جنگ روانی و تهدیدهای گوناگون سخت کرده بودند یکی از شخصیت‌های محترم نظام با مقام معظم رهبری دیدار کرد و گفت: آیا این شرایط شما را نگران نکرده است که مقام معظم رهبری فرمودند هیچ نگرانی احساس نمی‌کنم. البته از این همه خصومت ورزی، بی‌عدالتی، ظلم و زورگویی قدرت‌های استکباری ناراحت هستم.

حجت‌الاسلام مروی تصریح کرد: مقام معظم رهبری همچنین فرمودند قدرت‌های استکباری از اینکه ملتی می‌خواهد روی پای خود بایستد و پیشرفت کند و پاسدار فرهنگ دینی خود باشد و آنها ظلم و زورگویی را نسبت به این ملت روا می‌دارند انسان را ناراحت می‌کند و به تدبیر وامی‌دارد که راهی برای این توطئه‌ها و دشمنی‌ها بگشاید و زحمت را از روی دوش مردم کم کند اما به هیچ وجه احساس نگرانی نمی‌کند.

معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری، با تأکید بر اینکه در شرایط سختی که وجود داشت  کمترین تزلزلی در اراده آهنین‌ امام خمینی (ره) به وجود نیامد، افزود: نه پیروزی‌ها و پیشرفت‌ها امام را مغرور و از یاد خداوند غافل می‌کرد و نه سختی‌ها در اراده ایشان تزلزل به وجود می‌آورد بلکه در همه جا به خداوند توجه داشت.

حجت‌الاسلام مروی بر همین اساس به فتح خرمشهر اشاره کرد و گفت:‌امام خمینی(ره) فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد و در همه مقاطع و حوادث فقط به خداوند توجه می‌کرد که این سیره و روش را می‌توان تنها در انبیا مشاهده کرد.

معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به انفجار نخست‌وزیری که دو تن از شخصیت‌های انقلاب به دست منافقین مزدور به شهادت رسیدند و لطمه بزرگی بود، اظهار داشت: امام خمینی(ره) فرمودند اگر رجایی و باهنر نیستند خداوند هست.

وی در ادامه سخنان خود با تأکید بر اینکه پس از صدر اسلام تاکنون هیچ شخصیتی موفق به انجام عمل صالحی که امام خمینی(ره) انجام داد و آن تشکیل نظام اسلامی بود نشده است، گفت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی وابستگی، حقارت، نادیده گرفتن رأی و حق مردم وجود داشت و شاهان به مردم به چشم برده نگاه می‌کردند و چه عمل صالحی از این بالاتر که یک ملت مسلمان روی پای خود بایستد.

معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری گفت: امروز به نام کشور اسلامی و خادم‌الحرمین دست در دست دشمنان قسم‌خورده اسلام، دست در دست یهود و صهیونیسم می‌دهند تا کشوری اسلامی مثل سوریه را از پای درآورند، التماس می‌کنند تا این کشور از پای درآورده شود و ادعای اسلامیت و خادم‌الحرمین دارند، سالی میلیون‌ها نسخه قرآن چاپ می‌کنند اما عمل و روش‌شان کاملا مخالف قرآن و آموزه‌های قرآن است.

حجت‌الاسلام مروی با اشاره به خصوصیات سوم امام راحل که تهذیب و تزکیه نفس بود، اظهار داشت:‌ امام خمینی (ره) انسانی خودساخته بود که در درجه اعلای تهذیب و تزکیه نفس قرار داشت اگر بر نفس خود مسلط نبود به مرتبه کمال تزکیه و تهذیب نفس نرسیده بود و نمی‌توانست از وجود مقدس خود این همه آثار و برکات تراوش کند.

معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری، یادآور شد: امام خمینی‌(ره) هیچ قدمی برای ریاست و مطرح شدن خود برنمی‌داشت؛ او از خود گذشته و به خداوند رسیده بود و به تنها چیزی که توجه نداشت خودش بود.

وی بر همین اساس به ذکر خاطره‌ای پرداخت و گفت: یکی از علمای غرب کشور به قم آمده بود و مراجع خدمت او می‌رفتند و به امام هم گفتند که شما هم به دیدار این فرد که ذی‌نفوذ هم است بروید امام فرمودند بماند تا حالم بهتر شود. بعد از دو روز برای اینکه امام را تهدید کنند تا نزد این فرد برود به امام گفتند ایشان در آن خطه بسیار ذی‌نفوذ است و از مرجعیت جنابعالی تبلیغ و  دفاع می‌کند. امام فرمودند حال در این باره تصمیم می‌گیرم.

وی اضافه کرد: اطرافیان امام خمینی از ایشان سوال کردند چرا شما نرفتید؟ که امام خمینی(ره) در پاسخ فرمودند در یکی دو بار اول مختصری سرماخوردگی داشتم و حالم مناسب نبود ولی بعد از مرتبه سوم که شما گفتید ایشان مروج مرجعیت و ریاست من است در واقع من از دیدن این عالم صرف‌نظر کردم چرا که خداوند در آن نبود؛ از این رو تنها چیزی که امام خمینی(ره) لحاظ نمی‌کرد مطرح کردن خود بود.

معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری، تصریح کرد: مقام معظم رهبری در خاطره‌ای نقل می‌کنند خدمت امام رفتم و از ایشان سوال کردم از چه موقعی به فکر تشکیل حکومت اسلامی افتادید که امام خمینی(ره) مقداری تأمل کردند و گفتند تا جایی که یادم می‌آید هیچ وقت به فکر تشکیل حکومت نبودم.

وی اضافه کرد: این مسئله ممکن است برای انسان‌هایی که نگاه مادی دارند و نگاه توحیدی در زندگی آنها مشاهده نمی‌شود قابل تعجب باشد؛ مقام معظم رهبری همچنین به فرمایش امام خمینی(ره) اشاره کردند که فرمودند من همیشه به دنبال انجام تکلیف و وظیفه بودم و آن چیزی که در زندگی مورد توجه من بوده انجام تکلیف و وظیفه الهی است و این احساس در من وجود داشت تا کار به تشکیل حکومت اسلامی رسید.

به گزارش دانا حجت‌الاسلام مروی در پایان خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) به مقام معظم رهبری فرموده بودند که اینطور نبود برنامه‌ریزی کنم که چگونه حکومت مستبد پهلوی را ساقط و به جای آن جمهوری اسلامی تأمین کنم بلکه هدف من تکلیف الهی و انجام وظیفه الهی بود.

جمعه ۱۱ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۴:۲۷
کد خبر : 90754
بازدیدها: 337

پاسخی بگذارید »