دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

۳۸۲ کیلومتر پیاده روی بدون وقفه ورزشکار معلول

danesheroz1 تیر ۱۱, ۱۳۹۲ ۰
۳۸۲ کیلومتر پیاده روی بدون وقفه ورزشکار معلول

دانش روژ: ورزشکار معلول۶۱ ساله مشهدی که از صبح روز شنبه ۸ تیرماه پیاده‌روی خود را آغاز کرده بود با طی کردن ۱۲۱ بار دور پارک ملت مشهد، معادل ۳۸۲ کیلومتر این حرکت را به انجام رساند. وی هدف از این اقدام را رساندن پیام “معلولیت و کهولت سن، محدودیت نیست” اعلام کرد

به گزارش دانش روز، غلامحسن رضایی استادی اظهار کرد: از ۹ صبح روز شنبه استارت کار زده شد و پس از سه شبانه روز یعنی ۷۲ ساعت بدون وقفه توانستم ۱۲۱ دور، رینگ اطراف پارک ملت را طی کنم. و نسبت به سال‌های گذشته این رکورد را افزایش دهم.

وی هدف از این اقدام را رساندن پیام “معلولیت و کهولت سن، محدودیت نیست” اعلام کرد. رضایی استادی گفت متاسفانه در این مدت تنها مسوولان معاونت فرهنگی منطقه ۱۱ شهرداری مشهد همکاری خوبی با من داشتند اما از حضور فردی از اداره کل ورزش و جوانان و بهزیستی خبری نبود. این معلول از بی‌توجهی مسئولان ورزش استان و اداره بهزیستی گلایه کرد و گفت: متاسفانه در حالی که شاید رکورد من در دنیا بی‌نظیر باشد کمترین توجهی به آن نمی‌شود.

وی یادآور شد: برای اینکه این سه شبانه روز را با موفقیت پیاده‌روی کنم به مدت یک سال تمرین کردم و ثبت چنین رکوردی آرزویم بود. رضایی استادی با تاکید بر اینکه ورزش پیاده‌روی باید در بین عموم گسترش یابد، افزود: پیشنهاد دادم که چنین طرحی را به صورت سالانه و با حضور علاقه‌مندان اعم از خانم‌ها، آقایان، جوانان و سالمندان برگزار کنند تا بتوانیم چین طرحی را جهانی کنیم زیرا پیاده‌روی ورزشی پیش پا افتاده‌ای است.

وی با بیان اینکه مددجوی بهزیستی بوده و در این سازمان پرونده داشته است، افزود: از طریق پرونده‌ای که در بهزیستی داشتم و سابقه ورزشکاری خود قبل از اسفند ماه نامه خود را به این سازمان مبنی بر حضور در چنین حرکتی ارایه دادم و بسیار پیگیر این موضوع بودم تا با نظم و سر موقع انجام شود.

رضایی بیان کرد: با این حال پس از هر بار حضور من برای پیگیری این موضوع، با جواب اینکه دیر نمی‌شود و هنوز زمان وجود دارد مواجه می‌شدم تا اینکه همه چیز به دقیقه ۹۰ رسید و دو روز قبل از آغاز این حرکت اعلام کردند که از سوی ما و هیات ورزش‌های همگانی چنین فعالیتی لغو شده است.

وی تصریح کرد: جوابی که در مقابل این لغو شدن اعلام کردند این بود که به دلیل گرمی هوا و سن من انجام این فعالیت درست نبوده و امکان دارد اتفاقی بیفتد. وی تاکید کرد: واقعا برای این ارگان‌ها متاسفم و در حالی که سه مشخصه معلولیت، بازنشستگی و ۶۱ سال سن را دارم، هیچ توجهی نشد این در حالی است که از مسوولان شهر خودم انتظاری بیش از این داشتم.

رضایی یادآوری کرد: در سال ۸۷ تصمیم گرفتم ۷۰ دور اطراف پارک ملت را طی کنم که این حرکت کاملا شخصی و بدون اطلاع همگان بود اما سال بعد به این دلیل که انجام این حرکت به تنهایی بسیار سخت است با گروهی از کوهنوردان کوه‌های آب و برق صحبت کرده و با دادن نامه‌ای به مدیریت پارک ملت و معاونت فرهنگی شهرداری خواستار همراهی و همکاری در این طرح را داشتیم که در سال ۹۰ توانستم ۱۰۰ دور اطراف پارک ملت بون وقفه پیاده‌روی کنم.

رضایی توضیح داد: در سال ۹۱ نیز این تعداد را به ۱۱ دور افزایش دادم و امسال توانستم ۱۲۱ دور به اندازه ۳۸۲ کیلومتر رینگ اطراف پارک ملت را طی کنم

 

 

منبع:الف

سه شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۲ - ۲۲:۰۶
کد خبر : 33951
بازدیدها: 368

پاسخی بگذارید »