شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

۲۲ درصد مسافران در مدارس خوابیدند

danesheroz1 فروردین ۵, ۱۳۹۳ ۰
۲۲ درصد مسافران در مدارس خوابیدند

دانش روز: رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور از گردشگران نوروزی خواست زمان سفر خود را مدیریت کنند تا نهایت استفاده از فرصت سفر را داشته باشند

به گزارش دانش روز، مسعود سلطانی‌فر گفت: در دور اول سفرهای نوروزی که شامل پنج روز گذشته می‌شود، تعداد ۱۵ میلیون و ۴۰۰ هزار اقامت شب به صورت تجمیع شده در سراسر کشور به ثبت رسیده که از این تعداد حدود، هفت درصد مسافران در هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها و مهمانپذیرها، ۲۲ درصد در کلاس‌های مدارس، ۱۵ درصد در کمپ‌های اقامتی موقتی که توسط شهرداری‌ها و هلال احمر ایجاد شده، ۲۰ درصد در خانه‌های استیجاری و ۱۵ درصد در اماکن مختلفی چون مراکز اقامتی ادارات و خوابگاه‌های دانشجویی اقامت داشتند.

او این آمار را غیر از مسافرانی دانست که در خانه‌های دوستان و اقوام خود اقامت می‌کنند.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور درباره اقدامات نظارتی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور نیز گفت: تا کنون چهار هزار و ۲۰۰ مورد نظارت صورت گرفته که خدمات بین‌راهی بیش از چهار هزار نظارت داشته است، از این بین تعدادی از مراکز، تذکر کتبی و شفاهی دریافت کرده‌اند و برخی به دلیل خدمات مطلوبی که داشته‌اند تشویق شده اند. درعین حال تعداد ۳۸ مورد منجر به اقدام قانونی و تعطیلی یا تعلیق موقت شده‌اند که به وضعیت آن‌ها بزودی رسیدگی می‌شود.

سلطانی‌فر به مسافران نوروزی کشور پیشنهاد داد؛ زمان سفر خود را مدیریت کنند و به هشدارهای ستاد هماهنگی خدمات سفر توجه کنند تا دچار حوادث و مشکلات نشوند.

او همچنین گفت: زمان بازگشت خود را نیز مدیریت کنید تا در روز آخر گرفتار ترافیک محورهای مواصلاتی نشوید. همین‌طور لوازم ایمنی و تجهیزات خودرو به همراه داشته باشید تا در صورت تغییرات جوی با مشکل جدی روبرو نشوید.

منبع: ایسنا

سه شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۰
کد خبر : 100977
بازدیدها: 196

پاسخی بگذارید »