سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

معافیت‌ برگزیدگان از کنکور:

۱۷ هزار دانش‌ آموز در المپیاد ادبی رقابت کردند

danesheroz1 اسفند ۲, ۱۳۹۲ ۰
۱۷ هزار دانش‌ آموز در المپیاد ادبی رقابت کردند

دانش روز: بیست‌ و هفتمین المپیاد ادبی کشور در بیش از ۲۸۰۰ حوزه داخلی و سه حوزه خارجی برگزار شد.

به گزارش دانش روز، حسن ساعی دهقان معاون باشگاه دانش‌ پژوهان درباره این دوره از المپیاد ادبی گفت: در این دوره از المپیاد ادبی کشور ۱۷ هزار و ۲۲۴ دانش‌آموز که ده هزار و ۷۰۰ نفر از آنها دختر هستند، در سراسر کشور و چند حوزه خارج از کشور به رقابت پرداختند.

دهقان افزود: آزمون جمعه ۲ اسفند ماه، مرحله اول المپیاد ادبی کشور محسوب می‌شود که دانش‌آموزان شرکت‌کننده به ۱۰۰ سئوال در مدت ۱۱۰ دقیقه پاسخ دادند.

وی با بیان اینکه در مرحله نخست حدود ۱۲۰۰ نفر برگزیده می‌شوند، گفت: در مرحله دوم نیز که در نیمه اول اردیبهشت سال ۹۳ در مراکز استان‌ها برگزار می‌شود، از میان این تعداد ۴۵ نفر به دوره آموزش تابستانی ویژه باشگاه دانش‌پژوهان جوان راه پیدا می‌کنند.

ساعی دهقان افزود: در پایان این دوره آموزشی تابستانی و برگزاری المپیاد، از میان ۴۵ دانش‌آموز، تعدادی صاحب مدال‌های طلا، نقره و برنز می‌شوند.

معاون باشگاه دانش‌پژوهان جوان گفت: دانش‌آموزان رشته علوم انسانی و معارف اسلامی می‌توانند در مرحله دوره آموزشی تابستانی ۱۲ مدال طلا را از آن خود کنند و دانش‌آموزان سایر رشته‌ها نیز می‌توانند ۶ مدال طلا به دست آورند.

ساعی دهقان تصریح کرد: این ۱۸ نفر در زیر گروه علوم انسانی از کنکور سراسری معاف هستند و صاحبان مدال‌های نقره و برنز نیز می‌توانند از ۲۰ درصد سهمیه کنکور برخوردار شوند.

وی گفت: در این المپیاد، دانش‌آموزان اول، دوم و سوم تمامی رشته‌های دبیرستان می‌توانند شرکت کنند اما فقط دانش‌آموزان پایه سوم می‌توانند به دوره آموزش تابستانی راه پیدا کنند بنابراین دانش‌آموزان پایه اول و دوم به صورت آزمایشی در این المپیاد شرکت می‌کنند.

ساعی دهقان درباره تعداد حوزه‌های آزمون المپیاد ادبی اظهار داشت: در کل کشور حدود ۶۰۰ منطقه آموزشی داریم که در هر منطقه حداقل دو حوزه پسران و دختران وجود دارد. در واقع در ۲۸۰۰ حوزه داخل کشور و سه حوزه خارج کشور بیست‌وهفتمین المپیاد ادبی کشور برگزار شد.

بر طبق این گزارش، دکتر غلامعلی حداد عادل رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی با حضور در دبیرستان علامه حلی از نحوه برگزاری المپیاد ادبی کشور بازدید کرد.

منبع: همشهری آنلاین

جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۲ - ۲۰:۳۸
کد خبر : 94688
بازدیدها: 354

پاسخی بگذارید »