چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

یک میلیون‌ دانش‌آموز امتحان نهایی دادند/ اعلام نتایج حداکثر تا یک هفته دیگر

danesheroz خرداد ۲۰, ۱۳۹۲ ۰
یک میلیون‌ دانش‌آموز امتحان نهایی دادند/ اعلام نتایج حداکثر تا یک هفته دیگر

دانش روز :رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش با بیان اینکه خرداد ماه امسال، یک میلیون دانش‌آموز امتحان نهایی دادند، گفت: نتایج امتحانات حداکثر یک هفته دیگر اعلام می‌شود

عبدالأمیر عرفی، رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش با بیان اینکه امروز آخرین امتحان نهایی دانش‌آموزان که درس آرایه‌های ادبی رشته ادبیات و علوم انسانی بود، برگزار شد، اظهار داشت: امتحانات نهایی خرداد ماه امسال با پیش‌بینی‌ها و برنامه‌ریزی‌هایی که انجام شد، کمترین ایراد و اشکال را از نظر دانش‌آموزان و دبیران داشت.
وی ادامه داد: امتحانات نهایی ۲۵ روز به طول انجامید و تا کنون هیچ مورد شکایت یا اعتراضی از سراسر کشور به ما گزارش نشده است.
عرفی به بازدید از حوزه‌های امتحانی اشاره کرد و گفت: طی بررسی‌ها و گزارش‌های میدانی که داشتیم، دانش‌آموزان سطح سؤالات را مناسب می‌دانستند.
وی اضافه کرد: بازخوردی که از گروه‌های آموزشی داشتیم، نشان داد که سؤالات طراحی شده با اهداف امتحانات و کتاب درسی تطبیق داشت.
رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش به نمرات اخذ شده توسط دانش‌آموزان اشاره کرد و اظهار داشت: گزارش‌هایی از حوزه تصحیح داشتیم مبنی بر اینکه نمرات امتحانات دانش‌آموزان نسبت به سال گذشته رشد قابل توجهی داشته است.
وی با بیان اینکه بیش از یک میلیون دانش‌آموز در خرداد امسال، امتحان نهایی دادند، گفت: امتحانات ۱۰ درس در رشته ریاضی و فیزیک، ۱۱ درس در رشته علوم انسانی و معارف اسلامی، ۴ درس در پیش‌دانشگاهی و  ۵ درس در شاخه فنی‌وحرفه‌ای به صورت نهایی برگزار شد.

منبع: فارس

دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۲ - ۲۱:۲۷
کد خبر : 25142
بازدیدها: 237

پاسخی بگذارید »