دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

یک قهرمان دیگر به استفاده از مواد نیروزا اعتراف کرد

danesheroz1 مرداد ۷, ۱۳۹۲ ۰
یک قهرمان دیگر به استفاده از مواد نیروزا اعتراف کرد

دانش روز: دوچرخه سوار سرشناس و پیشین آلمان‌ها به دوپینگ متوالی خود در تورهای مختلف اعتراف کرد

به گزارش دانش روز، اریک زابل دوچرخه سوار ۴۳ ساله آلمانی که ۱۲ مرحله پیشتازی در رقابتهای توردوفرانس را در کارنامه دارد و در مسابقات وئلتا اسپانا(تور اسپانیا) نیز موفق به فتح هشت مرحله شده است اعتراف کرد در دوران قهرمانی خود از مواد نیروزا استفاده می‌کرده است.

روزنامه آلمانی “زود دویچه” سایتون با انتشار مطلبی گزارش داد که این رکابزن در بین سال‌های ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۳ از داروهای غیر مجاز و روش های غیر قانونی استفاده کرده است. زابل به این روزنامه گفت: چندین سال دوپینگ می‌کردم. ولی هرگز برنامه سازمان یافته‌ای برای این کار نداشتم و هرگز از هیچ کارشناسی کمک نگرفتم. زابل اعتراف کرده است که از دوپینگ خونی اپو و همچنین داروی کورتیزون استفاده کرده است.

وی در این باره اضافه کرد: به عنوان یک دوچرخه سوار جوان واقعا به بزرگی این کار فکر نمی‌کردم ، ولی خیلی خوب می‌دانستم که غیر قانونی است و البته کسی هم مجبورم نمی‌کرد. با تصمیم خودم دوپینگ می‌کردم. می‌خواستم زندگی رویایی‌ام را به عنوان یک دوچرخه سوار حرفه‌ای حفظ کنم. عاشق این کار بودم و خودخواهی بر من غلبه کرد.

زابل یک هفته بعد از پایان رقابتهای توردوفرانس و پس از گذشت کمتر از یک سال از اعتراف لانس آرمسترانگ به دوپینگ در جریان هفت دوره قهرمانی در این رقابتها، لب به اعتراف گشوده است. زابل در سال ۲۰۰۸ از دوچرخه‌سواری خداحافظی کرد.

منبع:مهر

دوشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۵۸
کد خبر : 43938
بازدیدها: 227

پاسخی بگذارید »