چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

یک زن باردار قربانی خطای پزشکی شد

danesheroz1 بهمن ۱۶, ۱۳۹۲ ۰
یک زن باردار قربانی خطای پزشکی شد

دانش روز: یک زن باردار به نام نسرین شبرندی ساکن شهر نودشه در استان کرمانشاه، به دلیل آنچه “قصور پزشکی کادر بیمارستان” اعلام شده، جانش را از دست داد

 به گزارش دانش روز، یک زن باردار به نام نسرین شبرندی ساکن شهر نودشه در استان کرمانشاه، به دلیل آنچه “قصور پزشکی کادر بیمارستان” اعلام شده، جانش را از دست داد.

   این زن ٢٠ ساله در وضعیتی وخیم به بیمارستان “امام رضا” کرمانشاه انتقال یافته بود، جان سپرد.
  این شهروند کُرد روز قبل در بیمارستان شهر پاوه تحت مراقبت‌های پزشکی قرار گرفت و پزشک معالج نیز با تشخیص سقط جنین، آمپول را به این زن حامله تزریق و موجب پارگی کیسه محتوی جنین می‌شود.
  منابع محلی گزارش دادند که پس از این‌که دکتر “م.ر”چندین آمپول به نسرین و جنین داخل رحم تزریق می‌کند، وضعیت سلامتی نسرین وخیم‌تر شده و بستگان این زن خواهان انتقال وی به بیمارستان کرمانشاه می‌شوند که از سوی پزشک معالج مخالفت می‌شود.
  گفته می‌شود به دلیل کمبود امکانات و وخیم‌تر شدن وضعیت سلامتی نسرین شبرندی، وی را به بیمارستان “امام رضا” کرمانشاه منتقل و پس از چند ساعت بستری در بیمارستان کرمانشاه جان خود را از دست می‌دهد.
   گفته شده است: “جنین در رحم نسرین پنج ماهه بوده و طی این پنج روز که در بیمارستان شهر پاوه تحت مراقبت پزشکی بوده، روز به روز وضعیت سلامتی وی وخیم‌تر شده بود اما پزشکان بیمارستان به غیر از تزریق آمپول هیچ اقدام دیگری را برای بهبود سلامتی نسرین انجام نداده بودند.”
  بر پایه این گزارش “اولین هیئت کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، پزشک بیمارستان شهر پاوه به نام «م.ر» را عامل مرگ نسرین قلمداد نمودند.”
منبع: پارسینه
چهارشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۲ - ۲۲:۵۶
کد خبر : 91870
بازدیدها: 353

پاسخی بگذارید »