شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

وزیر آموزش وپرورش مطرح کرد:

یک رایانه به ازای هر دانش‌آموز در کشور/استفاده از فناوری باعث ماندگاری در یادگیری می شود

danesheroz بهمن ۲۹, ۱۳۹۱ ۰

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه استفاده از فناوری باعث ماندگاری در یادگیری دانش‌آموزان می شود، گفت: هوشمندسازی مدارس مراحلی دارد که در مرحله نخست امکانات اولیه باید در اختیار دانش‌آموزان قرار گیرد؛ اگرچه اعتقاد ما در نهایت وجود یک رایانه به ازای هر دانش آموز در کشور است

حمیدرضا حاجی‌بابایی در نشست اعضای هیات مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز استان تهران که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، با شکرگزاری از خداوند متعال بواسطه سرعت مطلوب انجام امور در آموزش وپرورش، اظهار کرد: هوشمند سازی ۳۳ هزار مدرسه از مجموع ۵۳ هزار و ۶۲۲ آموزشگاه  با احتساب مجتمع‌های آموزشی و پرورشی در کشور آغاز شده است.
وی عدم هوشمندسازی مدارس را یک ظلم خواند و افزود: اگر دانش‌آموزی صبحانه نخورده باشد، می توان آن را جبران کرد؛ اما اگر امکانات علمی در اختیارش قرارنگیرد، قابل جبران نیست.
وزیر آموزش وپرورش با اشاره به اینکه مدیریت بر آموزش و پرورش امسال از دشوارترین مدیریت‌ها در کشور بوده است، خاطرنشان کرد: تمامی دستگاه‌های اجرایی مطابق با بودجه تخصیصی خود کار می‌کنند، اما آموزش وپرورش اینگونه نیست؛ به عبارت دیگر در آموزش وپرورش نمی توان به دلیل عدم بودجه کلاس درس را تعطیل کرد یا حقوق معلم را پرداخت نکرد.
حاجی بابایی با اعلام این مطلب که طی  ۲ تا ۳ سال اخیر نگاه‌ها به آموزش وپرورش تغییر کرده است، تصریح کرد:  امروز ملت بزرگوار ایران به این مطلب پی برده‌اند که آموزش وپرورش در حال تغییر است و این موضوع در آزمون‌های بین المللی تیمز و پرلز یا المپیادهای علمی و ورزشی قابل تشخیص است.
وی با تاکید بر احداث مدارس متناسب با نگاه‌های جدید به آموزش وپرورش عنوان کرد: مدارس جدید باید همگام با رخداد تحول در آموزش وپرورش شامل آزمایشگاه،‌ کارگاه، ‌نمازخانه، سالن ورزشی و… باشد.


تعداد مدارس تیزهوشان به ۶۶۰ باب رسیده است/افزایش ۵۰ درصدی دانش‌آموزان المپیادی

وزیر آموزش وپرورش با بیان اینکه با گذشت ۳ تا ۴ سال دیگر مشخص خواهد شد که چه جهش علمی در آموزش وپرورش رخ داده است، ‌یادآور شد: تعداد مدارس تیزهوشان امروز به ۶۶۰ باب رسیده در صورتی که تا ۳ سال پیش این تعداد به ۲۷۹ مدرسه در کشور ختم می‌شد.
وی از ۲ برابر شدن تعداد مدارس نمونه دولتی  در کشور یاد کرد و گفت: تعداد دانش آموزان المپیادی طی ۳ سال اخیر ۵۰ درصد رشد را نشان می دهد.
دانش آموز ابتدایی سمنانی خطاب به حاجی‌بابایی: “وزیر گل من”
وزیر آموزش و پرورش: تمام خستگی از تنم بیرون رفت

حاجی‌بابایی  با اشاره  به سفر استانی خود به سمنان، اظهار داشت: یک دختر دانش آموز ابتدایی در شهرستان شاهرود در مراسم استقبال با به کاربردن عبارت “وزیر گل من” باعث شد تمام خستگی از تنم بیرون رود و این احساس در من قوت گیرد که هر قدر برای دانش آموزان و معلمان  فعالیت کنم، بازکم است.


یک رایانه به ازای هر دانش‌آموز در کشور

وی به تاثیر استفاده از فناوری در یادگیری ماندگار دانش‌آموزان اشاره و خاطر نشان کرد: هوشمند سازی مدارس مراحلی دارد که در مرحله نخست امکانات اولیه باید در اختیار دانش‌آموزان قرار گیرد؛ اگرچه اعتقاد ما در نهایت وجود یک رایانه به ازای هر دانش آموز در کشور است.
وزیر آموزش وپرورش همچنین به برگزاری مراسم نکوداشت برای تقدیر از خیرین مدرسه ساز تاکید و گفت: باید در سطح ملی از خیرین به عنوان شخصیت‌های ملی و چهره های ماندگار تقدیر شود.


تا امروز از کار در آموزش وپرورش احساس خستگی نکرده‌ام/ عشقم به آموزش وپرورش هر روز بیشتر می شود

حاجی بابایی ضمن تقدیر از تلاش و همت خیرین گفت: کسی که به صورت مداوم به انجام کار خیر مبادرت ورزد، وجودش به خیر بدل می شود.
وی از قرآن و پیامبر (ص) بعنوان صراط مستقیم  نام برد و افزود: معلمی یکی از کارهای خیر است که انجام صحیح  آن  موجب می شود گفتار، افعال و کردار معلم در مسیر رشد، عقلانیت و تربیت قرار گیرد، به همین دلیل این گروه از افراد جامعه باید قدر و ارزش کار خود را بدانند.
وزیر آموزش وپرورش با اشاره به اینکه استمرار افعال زشت نیز موجب می شود که انسان به یک موجود شرور تبدیل شود، تصریح کرد: هدف از زندگی و امکانات هستی تربیت است و تربیت بدون آزمون امکان پذیر نیست.
وی از تمامی موضوعاتی که برای افراد پیش می آید، به عنوان امتحان و آزمایش الهی نام برد و با ذکر داستانی عبرت آموز از قرآن کریم، اظهار کرد:  در این مصحف شریف، امتحان و آزمایش الهی از مهم‌ترین عناصر کلیدی تکامل بشر ذکر شده است.
حاجی بایایی کار خیر در جامعه را  به کاشتن گل تشبیه و ادامه داد: فردی که به این کار با هدف بهره‌مندی مردم می پردازد، پس از مدتی خودش نیز شبیه گل می گردد و از وجود او بوی خوش نوعدوستی، خدمت رسانی و … استشمام می شود.
وی در پایان گفت: با لطف و عنایت الهی گام‌های خوبی  تا امروز در آموزش وپرورش برداشته شده است.

یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۵:۵۰
کد خبر : 6986
بازدیدها: 245

پاسخی بگذارید »