یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

یک تشکل شیعه در انگلیس: ارتش پاکستان باید امنیت شیعیان کویته را تضمین کند

danesheroz دی ۲۳, ۱۳۹۱ ۰

سخنگوی یکی از تشکل های شیعه در انگلیس، تاکید کرد: قتل عام شیعیان بی گناه در پاکستان باید متوقف شود و ارتش آن کشور امنیت ساکنان شیعه شهر کویته مرکز ایالت بلوچستان را برعهده بگیرد

ˈسید وجاهت حسنیˈ از سازمان غیردولتی ˈامامیهˈ و یکی از سازمان دهندگان تجمع اعتراضی در مقابل سفارت پاکستان در لندن، در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: ما در اینجا تجمع کرده ایم تا جنایت تروریستی اخیر در کویته را که موجب شهادت بیش از ۱۰۰ نفر از شیعیان شد، محکوم کنیم.

وی افزود: ما با برادران و خواهران داغدار خود در کویته ابراز همدردی کرده و از خواسته های آنان برای تضمین امنیت شان توسط ارتش حمایت می کنیم.

وی اظهارداشت: شیعیان کویته دو خواسته بسیار ساده دارند؛ اول اینکه ارتش وارد عمل شود و امنیت شهر کویته را برقرار نماید. شیعیان کویته دیگر اعتمادی به پلیس و مقامات محلی ندارند.

ˈپلیس یا نمی خواهد و یا اینکه توان مقابله با تروریست ها را ندارد و به همین دلیل مردم خواستار این هستند که ارتش برای حفاظت از جان مردم بیگناه در مقابل تروریست ها وارد عمل شود و کنترل امور را در دست بگیرد.ˈ

آقای حسنی گفت: خواسته دوم شیعیان کویته این است که سروزیر ایالت بلوچستان باید فورا برکنار شود. سروزیر بلوچستان سال ها است که این سمت را در اختیار دارد ولی اوضاع امنیتی کویته بویژه برای شیعیان روز به روز بدتر می شود.

ˈطی پنج سل گذشته شیعیان ایالت بلوچستان هدف حملات مستمر تروریستی قرار داشته اند و صدها نفر از آنان کشته و زخمی شده اند.ˈ

سخنگوی سازمان ˈامامیهˈ در مورد دخالت کشورهای غربی و بویژه آمریکا در پاکستان اظهارداشت: ما خواستار این هستیم که دولت آمریکا حمایت های سیاسی و مالی خود را از گروههای تروریست و تکفیری در پاکستان متوقف کند.

وی افزود: در عین حال از سازمان های بین المللی و مدافعان حقوق بشر می خواهیم از شیعیان پاکستان حمایت کنند، نه بخاطر اینکه شیعه هستند بلکه به خاطر اینکه انسان های بی گناهی هستند که توسط تروریست های افراطی کشته می شوند.

وی تاکید کرد: گروههای تکفیری و تروریست نه تنها ارزشی برای آموزه های دینی قائل نیستند بلکه کوچکترین پایبندی به اصول اولیه انسانی نیز ندارند… این گروهها فقط به دنبال نفرت افکنی مذهبی هستند تا اهداف خود را پیش ببرند.

ˈاین گروهها هیچ بویی از انسانیت نبرده اند چون هیچ انسانی حتی اگر بی دین باشد نمی تواند به این راحتی انسان های بی گناه و مردم غیرنظامی را به خاک و خون بکشد.ˈ

سازمان ˈامامیهˈ انگلیس به همراه برخی دیگر از تشکل های شیعه روز شنبه با برگزاری تجمعی در مقابل سفارت پاکستان در لندن انفجارهای تروریستی اخیر در شهر کویته و بی تفاوتی و اهمال دولت ایالتی بلوچستان و دولت مرکزی پاکستان در قبال شیعیان را محکوم کردند.

شرکت کنندگان در این تجمع شعار می دادند: الله اکبر، لااله الا الله، لبیک یا حسین(ع)، شهادت افتخار ما است، خون شیعیان ارزان نیست، مرگ بر تروریسم، قتل عام شیعیان بی گناه را متوقف کنید، شیعیان پاکستان تنها نیستند و …

سه انفجار تروریستی روز پنجشنبه در منطقه خیابان علمدار شهر کویته در محلی که امام بارگاه ها – حسینیه های شیعیان – در آن قرار دارد، یک باشگاه ورزشی و همچنین انفجار در میدان ˈباچاخانˈ در شاهراه اقبال این شهر باعث کشته شدن ۱۰۲ نفر و زخمی شدن ۲۳۵ نفر شد.

شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۱ - ۱۹:۲۸
کد خبر : 3754
بازدیدها: 259

پاسخی بگذارید »