شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

یک بانوی مسلمان برنده جایزه صلح نوبل شد

danesheroz1 آبان ۱۸, ۱۳۹۲ ۰
یک بانوی مسلمان برنده جایزه صلح نوبل شد

دانش روز: برنده جایزه صلح نوبل اعلام کرد که پیروزی وی برای به دست آوردن این جایزه پیروزی همه جوانان در میدان التغییر و پیروزی همه یمنی‌هاست

به گزارش دانش روز،“توکل کرمان”، اولین زن عرب مسلمان برنده جایزه صلح نوبل اعلام کرد که پیروزی وی در به دست آوردن جایزه صلح نوبل، پیروزی انقلاب یمن است.

وی در ادامه اظهار داشت که تا موقع اعلام رسمی توسط موسسه نوبل از پیروزی خود خبر نداشت و به دست آوردن این جایزه را آغاز مرحله جدیدی برای تحقق اهداف انقلاب یمن اعلام کرد.

وی  تصریح کرد: به هیچ کس اجازه نخواهیم داد دستاوردها و اهداف انقلاب را از آن بگیرد و تا تشکیل یک دولت مدرنیته که خواسته‌های همه در آن مطرح باشد، به تلاش‌های خود ادامه خواهیم داد.

برنده جایزه صلح نوبل، جایزه خود را به همه شهدا و زخمی‌ها و نیز فعالان بیداری اسلامی  تقدیم کرد و اظهار داشت: وی هیچگونه هدف سیاسی در این خصوص ندارد بلکه سعی می‌کند، دموکراسی و عدالت را در کشورش گسترش دهد و هیچگاه به خشونت روی نخواهد آورد.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که آینده یمن با خیر و پیشرفت همراه باشد و تصریح کرد که اعطای جایزه نوبل به وی نشا‌ن‌دهنده به رسمیت شناختن انقلاب یمن و قطعیت پیروزی آن از سوی جامعه بین‌المللی است.

منبع: دانا

شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۲ - ۲۲:۲۰
کد خبر : 72949
بازدیدها: 364

پاسخی بگذارید »