دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

یک بازی رایانه‌ای آموزشی ویژه مدارس مجوز ساخت دریافت کرد

28 danesheroz اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۲ ۰

بازی رایانه‌ای “منظومه شمسی” با موضوع آموزشی ویژه مدارس مجوز ساخت دریافت کرد

به گزارش دانش روز ، شورای صدور پروانه ساخت بنیاد ملی بازی‌های  رایانه‌ای برای بازی جدید “منظومه شمسی” با موضوع آموزشی و سبک مسابقه ای و  طراحی محمد رضا مقدم از موسسه سرای ربات سازان پروانه ساخت صادر کرد.

بازی رایانه ای منظومه شمسی از بازی های در گونه آموزشی بوده که ویژه  وبسایت بازی مدارس بر اساس مفاهیم برگرفته از کتاب درسی علوم چهارم ابتدایی  طراحی و تولید شده است.

نحوه بازی به گونه ای است که کاربران در مرحله اول باید به ترتیب سیاره ها  را در مدار خود قرار دهند. این مرحله آشنا شدن با نام و تصویر سیارات و  همچنین محل قرار گرفتن آنها با توجه با فاصله شان از خورشید را به دانش  آموزان آموزش می دهد.

در مرحله دوم اطلاعات مهمی که دانش آموزان باید در رابطه با سیارات داشته  باشند در قالب پرسش های کوتاه به شکل تصادفی از آنها می پرسد.

در مرحله سوم بازی دانش آموز باید نام سیاراتی که از او خواسته شده را  بنویسد و در آخر بازی، کاربرانی که کمترین زمان را سپری کرده اند و کمترین  میزان اشتباه را داشته باشند برنده بازی می شوند.

بر اساس اعلام شورای صدور پروانه ساخت بنیاد ملی بازی های رایانه ای،  پروانه ساخت صرفاً یک مجوز اولیه برای تولید بازی بوده و تأیید توانایی  متقاضی در تولید محصول نیست. بنابراین پس از تولید، اخذ پروانه مالکیت و  مجوز انتشار الزامی است.

متقاضیان دریافت پروانه تولید بازی های رایانه ای می توانند به وب سایت  معاونت نظارت و ارزشیابی بنیاد ملی بازی های رایانه ای به نشانی  www.ebazi.org مراجعه و نسبت به دریافت و تکمیل فرم های مربوطه اقدام کنند.

یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۲۰:۲۳
کد خبر : 16841
بازدیدها: 197

پاسخی بگذارید »