سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

یکی از علت های بسیار مهم بی حجابی خانواده است

danesheroz مهر ۱۱, ۱۳۹۲ ۰
یکی از علت های بسیار مهم بی حجابی خانواده است

دانش روز : یاوری مربی واحد خواهران اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی

به گزارش دانش روز ،در رابطه با علت های بی حجابی در جوانان گفت:بسیار خوب است که با این سوال علت بی حجابی وارد بحث می شویم چرا که تا به حال بدترین اتفاق راجع به حجاب این بوده که همیشه به دنبال معلول ها رفته و آنهارا سرکوب کرده ایم بسیار کم بوده افرادی که به دنبال علت ها رفته باشند.

وی ادامه داد:بی حجابی علت های روانشناختی بسیاری ازجمله مذهبی ،جامعه و …که همه اینها با عث پیش آمدن مسئله بی حجابی شده است،یکی از علت های بسیار مهم آن بحث خانواده است.

یاوری گفت:ما از صحبتهای بسیاری از دانش آموزان در بخش های مختلف ازجمله نمایشگاه ها متوجه شدیم که بسیاری هنوزهم نتوانسته ادند رابطه ی خوبی با مادرانشان برقرار کنند،یک سری مسائل ساده را ازمادرانشان پنهان کرده و دلیل آنرا خجالت میدانستند،یکی از بزرگترین معضلات همین است که مادران با فرزندان خود علی الخصوص دخترکه حساس است نمی تواند رابطه ی دوستی برقرار کند.

وی افزود:مادران باید بالاسربودن و خشن بودن را به فضای دوستی تبدیل بکنند چون اینها نیست دختر کمکم احساس دوری میکند همین طور پدران که متاسفانه یا خیلی سخت گیرند یا خیلی سهل گیرو ارتباط درست بادختران خود راندارند،فکرمیکنند ارتباط درست یعنی آزاد گذاشتن دختران به هر قیمتی یعنی بی غیرتی ویاتعصب شدید،محبت بین دختر و پدرایجاد نمیشود تا اینکه دختر محبت را در جایی دیگر از جنس مخالف گدایی میکند.

یاوری اذعان داشت:این گدایی محبت ابتدا با ظاهر آغاز میشود،کسی که ظاهرش را حفظ کند نگاه های هرزه و مریض به سمتش نمی رود،یکی ازبزرگترین مشکلات بحث خانواده است اینکه ما بخواهیم به حجاب بپردازیم باید اول به بحث خانواده بپردازیم،ریشه ای باید به این مسائل پرداخت نه با سخنرانی های تبلیغاتی.

وی در ادامه افزود:حضرت آقا در خراسان مسئله سبک زندگی را مطرح و تاکیید کردند وما تازه فهمیدیم مشکل کجاست،اگرسبک زندگی مادرست شود یکی از علت های بی حجابی هم حل میشود.

یاوری تصریح کرد:از دلایل دیگر بی حجابی میتوان به مشکلات روانشناختی اشاره کرد،افراد بسیاری هستند که یا اعتماد به نفس کاذب دارند و یا اصلا اعتماد به نفس ندارند،یا خیلی به خودش اعتماد میکند وهرکاری که فکرمیکند درست است انجان میدهد که بسیار غلط است چراکه انسان به هر جایگاه و منزلتی که برسد آفریده خداست وباید از دستورات وی اطاعت کند ویا نداشتن اعتمادبه نفس است که من فکرمیکنم توانایی در وجودم نیست و باید ان چیزی را که دارم یعنی ظاهرم را به نمایش بگذارم،هرانسانس یک سری توانایی هایی دارد تا آنهارانشناسد نمی تواند بروزش دهد،حس جذب کردن دیگران مسئله ای انکار ناپذیر است که در وجود همه قرار دارد.

وی گفت:سومین مسئله جامعه وتبلیغات نامناسب آن به وسیله ی لباسهایی نامناسب است که خب با وجود ارتباطی قوی همچون ماهواره نمیتوان جلوی آن را گرفت اما میشود سامان دهیش کرد.

یاوری افزود:مسئله دیگر عفت و حیا است،ما همیشه بحث حجاب رامطرح کرده ایم اما حیا را نه،حیا یک امر فطری است،شهید مطهری میفرماید”باید فطرت انسان هارا زنده کنیم،اگر حیا را ایجاد شود حجاب نگاه،رفتار،راه رفتن و ازهمه مهمتر حجاب ظاهر نیز ایجاد میشود که ریشه اصلی همه اینها حیا است.

وی بحث خود را بااشاره به صحبت آقا در دغدغه فرهنگی اینگونه پایان داد:متاسفانه افرادی وارد حوزه مهم و حساس حجاب شده اند که نخبه نیستند و این باعث ایجاد حالت مقابله ای میشود چنانچه افرادی با شنیدن نام حجاب جبهه میگیرند زیرا که از اول کارشناسی شده بر روی این مسئله کار نشده است.

پنجشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۰
کد خبر : 64170
بازدیدها: 383

پاسخی بگذارید »