پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

یورش زنان داعش به دو مدرسه و شلاق زدن ۱۰ دانش‌ آموز دختر

danesheroz1 اسفند ۱۵, ۱۳۹۲ ۰
یورش زنان داعش به دو مدرسه و شلاق زدن ۱۰ دانش‌ آموز دختر

دانش روز: نخستین گردان زنان وابسته به داعش اخیرا به دو مدرسه دخترانه یورش برده و ۱۰ تن از دانش آموزان را دستگیر کرده و آنها را به اتهام عدم رعایت قوانین مربوط به لباس زنان شلاق زدند.

به گزارش دانش روز، گردان الخنساء که نخستین گردان متشکل از زنان وابسته به داعش به شمار می‌آید اخیرا به دو مدرسه دخترانه یورش برده و ۱۰ تن از دانش آموزان را دستگیر کرده و آنها را به اتهام عدم رعایت قوانین مربوط به لباس زنان شلاق زدند.

دانش آموزان دوره ابتدایی نیز باید به صورت کامل حجاب داشته باشند.

اخیرا نیز یک نوار ویدئویی در سایت‌های اینترنتی منتشر شده که نیروهای داعش دست یکی از شهروندان سوری را به اتهام دزدی قطع کردند.

منابع نزدیک به مخالفان سوری عنوان داشتند که استان الرقه که کنترل ۹۵ درصد آن از ۱۳ ژانویه تاکنون به دست شورشیان سوری افتاده است از کمبود شدید دارو رنج می‌برد.

این منابع در ادامه افزودند: نیروهای وابسته به تشکیلات دولت اسلامی عراق و شام (داعش) ورود هرگونه دارویی را به این منطقه منع کرده و کنترل گذرگاه مرزی با ترکیه را به دست گرفته‌اند به طوری که داروهای وارداتی را احتکار کرده و با قیمت‌های بسیار زیاد به مردم می‌فروشند.

ساکنان الرقه در کنار کمبود دارو از اقدامات افراطی گروه داعش نیز رنج می‌برند به طوری که نیروهای داعش کلیساهای این شهر را از بین برده و انجیل‌های موجود در آنها را در برابر دیدگاه شهروندان به آتش کشیدند تا آنها را بترسانند.

آنها همچنین اخیرا اعلام کردند که مسیحیان این شهر باید مسلمان شوند و یا در برابر حاکمیت داعش به آنها پول بپردازند و در غیر این صورت با نیروهای داعش مبارزه کنند. این نیروها همچنین دستور دادند تا همه دانشگاه‌ها و پژوهشکده‌های آموزشی بسته شوند.

منبع: ابنا

پنجشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۲۱:۱۴
کد خبر : 96970
بازدیدها: 483

پاسخی بگذارید »